PROJEKT II LO W MONOGRAFII UNIWERSYTETÓW WROCŁAWSKIEGO I KIELECKIEGO

monografia herbataNakładem Oficyny Wydawniczej Atut - Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe ukazała się w formie e-booka monografia pt. "O ciekawości poznawczej w edukacji przyrodniczej" po redakcją J. Krawczyka, I. Żeber – Dzikowskiej i J. M. Łubockiego, sygnowana przez Pracownię Edukacji Biologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jest zbiorem kilkudziesięciu artykułów przedstawiających spojrzenie różnych autorów na rolę szkoły i nauczycieli w procesie nauczania i uczenia się przyrody i biologii, oceniają stan aktualny, pokazują sposoby rozwiązania problemów w tym zakresie m. in. przez działania innowacyjne nauczycieli.

W rozdziale V "Różnorodność w edukacji – dobre praktyki" znalazł się artykuł dwójki nauczycieli II LO: biologii - Jolanty Kwaśniewskiej i bibliotekarza – Wandy Chirowskiej. Artykuł nosi tytuł "Czwartek z ziołową herbatą – czyli o projekcie w liceum" i opisuje realizowany przez wiele lat autorski projekt dla uczniów klas medycznych naszej szkoły.

Monografia zawiera wiele ciekawych przykładów związanych z realizacją z szeroko pojętej edukacji przyrodniczej na różnych jej poziomach. Zachęcam do zapoznania się z nimi nauczycieli przyrody i biologii, bo to bezcenne źródło ciekawych i sprawdzonych pomysłów na niestandardowe ale efektywne nauczanie.