II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

JULIA LENTKA, EMILIA SZMALEC I JAKUB GAJEWSKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIM KONKURSU O GRUZJI

Gruzja konkursGruzja to kraj, gdzie w niezwykły sposób historia miesza się z nowoczesnością a w kulturze wyraźne są wpływy lokalne i obce. Odwiedzających z pewnością zachwyci pięknem przyrody, wyjątkowymi krajobrazami i gościnnością gospodarzy. Nic dziwnego, że jest to coraz bardziej popularny kierunek podróży Polaków.

Uczniowie naszej szkoły zachęceni przez nauczycielkę geografii, p. Ewę Hejna, również postanowili lepiej poznać ten kraj i licznie wzięli udział w szkolnych eliminacjach Konkursu "Gruzja – fascynująca podróż" organizowanego już po raz czwarty przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Pozwoliły one wyłonić 8 uczestników II etapu, który odbył się 30.03.2022 r.

 

Z dumą i radością dzielimy się informacją, że po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa do finału zakwalifikowała aż trójkę naszych uczniów. Są to: Julia Lentka (kl. 3b), Emilia Szmalec (kl. 3c) i Jakub Gajewski (kl. 1b). Skutecznie udowodnili, że zarówno historia, geografia, jak i kultura Gruzji nie są im obce.
Finałowe zmagania konkursowe odbędą się 27 i 28 kwietnia br. Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .