II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

PIERWSZY "NAUKOWY PIĄTEK" W II LO

Naukowy piatek2022W miniony piątek uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazję, żeby poszerzyć swoja wiedzę, zdobyć nowe umiejętności i zainspirować się do działania. A to wszystko za sprawą Naukowego piątku. Jest to nowe przedsięwzięcie w naszej szkole i ma charakter edukacyjny.

Po pierwszej edycji wydarzenia, które cieszyło się bardzo dobrą opinią uczniów i prowadzących oraz ogromnym zainteresowaniu, chcemy aby weszło na stałe do kalendarza szkoły i cyklicznie się powtarzało camera

Wśród bogatej oferty zajęć warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli z naszej szkoły, zainteresowani poznawali tajniki filmu i aktorstwa, rozwijali kompetencje językowe w formie gier i zabaw, zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim oraz przystąpili do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w rozgrywkach matematycznych, izolowali DNA z owoców, uczestniczyli w warsztatach anatomicznych poświęconych budowie serca. Mieli również wyjątkową okazję do odkrywania tajemnic turystyki górskiej i dostania motywacji do zdobycia Korony Sudetów Polski .

W Naukowym piątku udział wzięli również wyjątkowi goście:

Maja Jakóbczyk – psycholożka, absolwentka kontynuująca współpracę z SWPS, która poprowadziła warsztaty „Zdrowa głowa";

Marta Statkiewicz – magister prawa międzynarodowego i europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego, przedstawicielka EUROPE DIRECT Oleśnica.;


Wojciech Bartnik – ostatni medalista w polskim boksie i trener kadry narodowej w tej dyscyplinie, który poprowadził „Trening z mistrzem";

Arkadiusz Wojnarowski - dr nauk humanistycznych, mgr prawa polskiego i niemieckiego, producent filmowy, nauczyciel akademicki, członek Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich, założyciel i prezes Fundacji Magellan, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się „Jak zostać filmowcem?";

Mariusz Kaczor – właściciel perfumerii Indygo, który poprowadził warsztaty pt. „Alchemia zapachów – Factory of memories".

Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie, poświęcony czas i przekazanie uczniom bogatego pakietu wiedzy w bardzo atrakcyjnej formie!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .