TRZECIE MIEJSCE W DRUŻYNIE NA DOLNYM ŚLĄSKU W FINALE LICEALIADY

braz DS Licealiada2022 121 kwietnia na stadionie miejskim w Oleśnicy odbyły się Finały Dolnośląskie Licealiady Młodzieży Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Była to druga odsłona Ligi - wiosenna.

Nasza reprezentacja dziewcząt odniosła ogromny sukces, zajmując w klasyfikacji generalnej 3 miejsce na Dolnym Śląsku. Dziewczyny zdobyły 6 medali indywidualnie (Paulina Wróbel - 1 miejsce w biegu na 1500m; Oliwia Górowska - 1 miejsce w rzucie oszczepem; Alicja Szwabińska - 2 miejsce w biegu na 800 m; Marcelina Banasik - 3 miejsce w biegu na 200 m; Martyna Rogowska - 3 miejsce w skoku w dal; Julia Izydorczyk - 3 miejsce w biegu na 1500m ) oraz 1 srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów w składzie: Kamila Boluk, Marcelina Banasik, Maja Kołodyńska i Wiktoria Sadowska. Pozostałe zawodniczki: Patrycja Kowalska, Inga Piec, Oliwia Słota, Maja Marciniak i Miriam Witiw także punktowały, co przyczyniło się do końcowego sukcesu.

Również panowie pokazali się z dobrej strony zajmując drużynowo 7 miejsce na Dolnym Śląsku. Wywalczyli 3 medale: Kacper Lipiec - 2 miejsce w biegu na 1500 metrów; Paweł Szymański - 2 miejsce w skoku w dal oraz Szymon Deszcz - 3 miejsce w biegu na 400 metrów.

W skład reprezentacji weszli jeszcze: Filip Dubanowicz, Kacper Pilak, Aleksander Dębski, Michał Jezierski, Bartosz Stojanowski, Maciej Raburski, Alan Szpyrka, Aleksander Hamarski, Igor Pilarczyk, Piotr Zaskórski, Paweł Zdanowicz i Igor Olszański.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na Indywidualnych Mistrzostwach LA, które odbędą się w czerwcu.

Nauczyciele wychowania fizycznego