POŻEGNANIE KLAS TRZECICH 2022

3gc 129 kwietnia 2022 r. uroczyście pożegnaliśmy 120 absolwentów naszego liceum. Tego dnia mury II LO w Oleśnicy opuścili uczniowie z 4 klas, którzy skończyli 3-letni cykl nauczania w liceum- był to ostatni rocznik młodzieży po szkole gimnazjalnej. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Pani Małgorzata Iwańska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, Pan Adam Horbacz - Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego , Pan Tadeusz Mirecki wraz z małżonką Danutą – reprezentujący Związek Sybiraków, Pani Sabina Nowak – przewodnicząca Rady Rodziców II LO w Oleśnicy.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości, Pan Adam Horbacz - Przewodniczący Rady Powiatu pogratulował uczniom osiągniętych wyników w nauce oraz zawodach sportowych i wraz z Panią Naczelnik Małgorzatą Iwańską wręczył stypendia przyznane dla absolwentów Uchwałą Zarządu Rady Powiatu Oleśnickiego.

Stypendia Starosty otrzymali:

Aleksandra Kraska- uczennica klasy 3ga za bardzo dobre wyniki w nauce,
Emilia Kochańska- z klasy 3ga, Wiktor Korzeniowski- z klasy 3gb, Oliwia Górowska, Karol Słomski- z klasy 3gc, Kamila Boluk, Paulina Wróbel- z klasy 3gd- za szczególne osiągnięcia w sporcie.

Gratulacje naszym abiturientom wraz z życzeniami spełniania swoich marzeń przekazała Pani Sabina Nowak- przewodnicząca RR. Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Kwaśniewska wraz z wychowawcami klas trzecich, wręczyła naszym absolwentom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 3ga (wych. Pani Edyta Jezierska)
Aleksandra Kraska, Alicja Przybyłek, Izabela Lewicka, Małgorzata Torz, Natalia Ilska, Barbara Spychalska, Nikola Zalewska
Klasa 3gb (wych. Pani Anna Bieńkowska)
Amelia Antanowicz, Klaudia Stasiak, Julia Kędra, Weronika Pierucha
Klasa 3gc (wych. Pani Aneta Krzyżewska- Nowosad)
Aleksandra Stasiak, Oliwia Szmonin, Karol Słomski, Oliwia Górowska, Paweł Nogaj, Wiktoria Lipowska
Klasa 3gd (wych. Pan Krzysztof Burdka)
Natalia Kubacka, Kinga Mielcarek, Karina Rzymiańska, Łukasz Wołtuń, Paulina Wróbel, Oliwia Wysmyk.

Za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim, którego działalność głównie przypadła w okresie nauczania zdalnego, Pani Agnieszka Komsta-Fila-opiekun SU w II LO, podziękowała Karolinie Wiązek-uczennicy klasy 3ga i Igorowi Szlifierskiemu- z klasy 3gd.

Podczas uroczystości wręczone zostały przez Panią Dyrektor i nauczycieli, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za wysokie wyniki w konkursach i aktywną pracę w projektach.

Wzruszającym momentem były słowa pożegnania i podziękowania skierowane do wychowawców : p. Edyty Jezierskiej, p.A. Bieńkowskiej, p. A. Krzyżewskiej-Nowosad, p.K. Burdki, w imieniu kończących naukę licealistów.

Jako przedstawicielka uczniów klas 3, którzy rozpoczęli naukę w 4-letnim liceum, naszych absolwentów pożegnała oryginalnie przygotowanym wystąpieniem Patrycja Franczyk- uczennica klasy 3d.

Na pamiątkę nasi trzecioklasiści przekazali absolwentom drobne upominki z logo szkoły. Uroczystość artystycznie wsparli: Kornelia Kubicz, Karolina Kroczak i Alan Fąfara.

Poczet sztandarowy przygotowała p. Agnieszka Jezierska. Scenariusz uroczystości opracowała Pani Agnieszka Komsta-Fila z SU (przewodniczącą SU Magdaleną Brożek). Organizacyjnie przygotował apel „pożegnanie absolwentów" p. Tomasz Stępień z klasą 3d. Absolwentom II LO pięknie gratulujemy! Już za Wami tęsknimy!

(galeria zdjęć na szkolnym facebooku)