II i III MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W SIGG - EDYCJA 2022

SIGG 2022W tym roku Szkolna Internetowa Gra Giełdowa była pełna zwrotów akcji. Nieraz było tak, że jednego dnia przybyło nawet 5 tysięcy, a kolejnego traciliśmy 10 tysięcy. W I etapie gry początkowa wartość wirtualnego portfela wynosiła 20 tysięcy i mogliśmy próbować naszych sił inwestując w akcje i ETF-y.

W II etapie zarabialiśmy wirtualne pieniądze poprzez inwestycje w kontrakty terminowe mając na początku do dyspozycji wirtualne 10 tysięcy. Wtedy zdecydowanie najwięcej można było zyskać na tych, które kończyły się w połowie marca i miały duże obroty. Najważniejsze było, aby się nie poddawać i, pomimo chwilowej porażki, grać dalej. | Marcelina Sołtys

Podsumowanie 20. Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej...

W tym roku szkolnym aż 99 uczennic i uczniów II LO wzięło udział w SIGG. W module inwestycyjnym pracowali oni w 38 zespołach.

Moduł Inwestycyjny SIGG

Największy sukces osiągnęły Marcelina Sołtys (3c) i Martyna Monieta (3c) zajmując po II etapie III miejsce w województwie dolnośląskim (51 miejsce w kraju – na 5080 zespołów). Długo utrzymywały się one na I miejscu w województwie i miały realną szansę na udział w dogrywce oraz w finale.

II etap z wysokimi wynikami zakończyły również: Magdalena Brożek (3c), Dominika Pawelczyk (3c) i Zuzanna Ubowska (3c) zajmując 14 miejsce w województwie (158 w kraju).

Najlepszą drużynę po I etapie stanowiły: Kinga Leśna (3d), Amelia Brojanowska (3d), Julia Pytel (3d) i Aleksandra Sitarz (3d) – zajęły one 20 miejsce w województwie dolnośląskim (173 w kraju).

Najbardziej aktywnymi inwestorkami okazały się Emilia Szmalec (3c) oraz Weronika Sus (3c).

Moduł Edukacyjny SIGG

Największym sukcesem w module edukacyjnym było zdobycie przez nasze Liceum II miejsca w województwie pod względem ilości zdobytych punktów.

Tak wysoki wynik zawdzięczamy przede wszystkim: Julii Lentce (3b), Mai Purzyńskiej (2c), Mai Piskorskiej (3b) oraz Amelii Noga (2a).

Wszystkim Wam bardzo dziękuję za zaangażowanie i wytrwałość w wielomiesięcznych zmaganiach. Już dzisiaj zachęcam do udziału w kolejnej edycji SIGG w nowym roku szkolnym.

Izabela Kuśmierek – nauczycielka przedsiębiorczości i opiekun zespołów na SIGG