II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

KONKURS WIEDZY O TITANICU

titanicW czwartek 26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o Titanicu pod hasłem „Miał być niezatapialny - co o nim wiesz?". Celem konkursu było upamiętnienia 110 rocznicy katastrofy, która przypadła na 14/15 kwietnia bieżącego roku, oddanie czci poległym pasażerom i członkom załogi „Titanica" oraz rozwijanie zainteresowań i poszerzanie wiedzy o „statku marzeń". Pytania konkursowe dotyczyły głównie zagadnień geograficznych i historycznych, ale nie zabrakło też ciekawostek i kwestii popkulturowych, nawiązujących do tematu konkursu.

W konkursie udział wzięło 8 uczestników z klas 1-3 naszej Szkoły. Każdy z nich zaprezentował się na bardzo wysokim poziomie, jednak spośród tego wąskiego grona udało nam się wyłonić zwycięzców.

Miejsce I wywalczył Marcel Jończyk z klasy 1b, uzyskując najwyższy wynik w postaci 87% punktów. II miejsce należy do Julii Musiał z klasy 2b, która uzyskała wynik 74%, natomiast miejsce III zajęła Zuzanna Fryt z klasy 2c z wynikiem 73%.

 

Nagrodą dla uczestników, obok osobistej satysfakcji, jest dodatkowa ocena z geografii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorka:

Maja Purzyńska (2c)

fot. https://pbs.twimg.com/media/DxfbgXMVYAA-i5C?format=jpg&name=900x900

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .