PROJEKT GeKoN

gekon1Firma GKN Driveline Polska Sp. z o.o znana jest na świecie głownie jako producent części samochodowych. Ale nie każdy wie, że firma udziela pomocy lokalnym społecznościom, placówkom kulturalnym, instytucjom oświatowym, stowarzyszeniom i fundacjom działającym m. in. na terenie powiatu oleśnickiego, realizując grantowy program GeKoN.

W ramach działań grantowych zespoły pracowników mogą przygotować i zgłosić w trybie konkursowym swoje projekty. W uzgodnieniu z liderką jednego z takich zespołów, Panią Małgorzatą Węgrzyn, opracowany został projekt rewitalizacji fragmentu terenów zielonych przylegających do głównego budynku naszej szkoły i stanowiącego miejsce odpoczynku dla uczniów, nauczycieli i interesantów, który uzyskał akceptację komisji konkursowej. Do zadań zespołu należało m.in. odnowienie tego miejsca przez zerwanie starych płyt chodnikowych, pomoc w przygotowaniu terenu do wyłożenia nowej nawierzchni, wymiana starych ławek, montaż nowych ekologicznych koszy na śmieci oraz partycypacja w kosztach związanych z położeniem nowych płyt chodnikowych.

Dzięki wysiłkowi całego zespołu zadaniowego w składzie: Małgorzata Węgrzyn ( GKN), Justyna Kołodziejska–Kwiecień (GKN), Ewa Chorążyczewska (GKN), Piotr Zieliński (GKN), Andrzej Kwiecień, Adrian Szczepanik, uczniowie II LO: Karolina Kroczak, Michał Kwiecień oraz Zakładowi Remontowo – Budowlanemu Pana Bogdana Jaroszewskiego z Bierutowa projekt udało się zrealizować. Dzisiaj zrewitalizowany fragment terenu zielonego przy szkole cieszy uczniów i pracowników szkoły, zachęca do odpoczynku i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Dziękujemy całemu zespołowi zaangażowanemu w realizację projektu, Dyrekcji GKN Driveline Polska Sp. Z o. o. w Oleśnicy – Panu Dyrektorowi Mariuszowi Karolewskiemu oraz Pani Dyrektor Działu Personalnego Renacie Węgrzanowskiej, a także właścicielowi i pracownikom firmy Pana B. Jaroszewskiego.