II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

2c kolorowe metale Pwr2022Wieloletnia współpraca naszego liceum z Politechniką Wrocławską w ramach programu "Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi" uwzględnia udział naszych uczniów w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym PWr. I tak uczniowie klasy 2c (z rozszerzonym programem z biologii i chemii) wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii.

Tym razem podczas ćwiczeń laboratoryjnych dominowały barwne związki metali ukryte w doświadczeniach pod pomysłowymi nazwami typu "wzburzony ocean", „złoty deszcz" czy "krwawiący metal". Czas spędzony naukowo w przyjaznej atmosferze pozwala uczniom na rozwijanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi oraz wzmacnia integracją młodych chemików w biol-chemie.

Słowa podziękowania kierujemy do dr inż. Iwony Rutkowskiej pełniącej funkcję koordynatora Prorektora ds. Kształcenia ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi.

 

Zespół nauczycieli chemii w II LO

 
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .