O SPEKTOFOTOMETRII, LIPIDACH I BIAŁKACH W RAMACH PROGRAMU "CIEKAWA BIOCHEMIA"

CIEKAWA BIOCHEMIA2022To już kolejna edycja programu zajęć z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki i biotechnologii, przygotowanych przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów Wydziału Biotechnologii UWr dla szkół średnich. Nasi uczniowie uczestniczą w programie edukacyjnym "Ciekawa Biochemia" w ramach współpracy naszego liceum z wrocławską uczelnią. Ograniczenia spowodowane pandemią nie osłabiły aktywności uczniów w rozwijaniu swoich zainteresowań naukami przyrodniczymi.

W roku szkolnym 2021/22 uczestniczyli w serii spotkań on-line, które odbywały się w sobotnie przedpołudnia. W programie edukacyjnym Ciekawa Biochemia dodatkowo odbywały się zajęcia on-line z zakresu metodologii badań w nauce i technice. W tych zajęciach wykazując się dużym poziomem samodyscypliny uczestniczyły uczennice: Katarzyna Krystek i Maja Purzyńska z klasy 2c (medycznej) oraz Nadia Czaicka i Magdalena Brożek z kl.3c.

Dziewczęta rewelacyjnie wywiązały się ze swoich obowiązków jako uczestniczki programu i zostały zaproszone w kwietniu i w maju na zajęcia laboratoryjne na Wydziale Biotechnologii UWr. Tam zajmowały się w sali ćwiczeń zagadnieniami doświadczalnymi dotyczącymi spektofotometrii, lipidów oraz białek.

Szczególne podziękowania kierujemy do dr Marii Stasiuk- Wacławczyk pełniącej funkcję koordynatora projektu jako pełnomocnika Dziekana Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego ds. współpracy ze szkołami średnimi.