II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

LEKCJE EUROPEJSKIE KOŁA EPAS

LE1 epasLekcje europejskie to ważny element w działaniach naszego szkolnego koła EPAS. Wzorem ubiegłego roku, w maju 2022 młodzi ambasadorzy Parlamentu Europejskiego przeprowadzili takie właśnie zajęcia we wszystkich klasach pierwszych i drugich II LO.

W trakcie lekcji europejskich skupili się na symbolach UE, historii integracji europejskiej, wartościach unijnych, ochronie środowiska i innych tematach związanych ze wspólnotą. Akcentowali w nich wartość otwartości na świat i idee europejskiej różnorodności. Promowali także liczne korzyści wynikające z naszego członkostwa we wspólnocie europejskiej. Zajęcia zawierały elementy rywalizacji i zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali publikacje o UE, a najaktywniejsi plusy lub oceny bdb z wos-u.

 

Zachęceni powodzeniem na własnym terenie, spróbowaliśmy sił w Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy, gdzie w dniu 02. czerwca odbyliśmy zajęcia z kolegami i koleżankami w klasach trzeciej, piątej oraz ósmej.

Lekcje te przygotowali i przeprowadzili młodsi ambasadorzy i ambasadorki: Maja Cielecka i Weronika Sus z kl. 3c, Patrycja Franczyk z kl. 3d, Amelia Grzesik, Małgorzata Morawa i Szymon Rajkiewicz z klasy 2a oraz Jakub Gajewski z klasy 1b.

Zajęcia w SP 4 były zróżnicowane i dopasowane tematyką i stopniem trudności do grupy odbiorców. Gwoździem programu była w młodszych klasach obecność jednego z symboli UE – wielkiej maskotki Syriusza. Dzieci chętnie pozowały z nim do zdjęć. I młodsi i starsi uczniowie wykazali się dobrą znajomością państw członkowskich UE.

W realizacji zajęć korzystaliśmy z publikacji przygotowanych przez instytucje europejskie. Wspiera nas także pani Marta Statkiewicz z Europe Direct Oleśnica, z którą współpracujemy od początku pracy naszego koła oraz pan Zbigniew Sabat z Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Za ich pomoc serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Komsta-Fila
szkolna koordynatorka EPAS

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .