II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

MISTRZYNIE I WICEMISTRZOWIE DOLNEGO SLĄSKA W SZTAFECIE SZWEDZKIEJ SĄ Z II LO W OLEŚNICY

1 sztafety8 czerwca na Stadionie miejskim w Oleśnicy odbywał się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców. Obie sztafety szwedzkie wywalczyły medale. Dziewczęta w składzie: 100m - Nikoletta Rządczyk z klasy 2b, 200m - Maja Kołodyńska z 2b, 300m - Miriam Witiw z 3d oraz 400m - Wiktoria Sadowska z 2c zostały Mistrzyniami Dolnego Śląska (!!!) z czasem 2:36,84.

Natomiast chłopcy w składzie: 100m - Michał Jezierski z klasy 2b, 200m - Paweł Zdanowicz z 2d, 300m - Szymon Deszcz z 2b oraz 400m - Maciej Raburski z 2c wywalczyli srebro z czasem 2:14,14.

Indywidualnie złoto zdobyli: Mistrzyni Dolnego Śląska Alicja Szwabińska z 2d na dystansie 800m z czasem 2:40,07; Mistrzyni Dolnego Śląska Wiktoria Sadowska z 2c na 200m z czasem 28,52; Mistrzyni Dolnego Śląska Paulina Wróbel z 3gd na 1500m z czasem 6:00,85 oraz Mistrz Dolnego Śląska Paweł Szymański z 2d w skoku w dal z wynikiem 5,84m.

Srebro wywalczyli: Maja Kołodyńska z 2b w biegu na 100m z czasem 14,27 oraz Miriam Witiw z 3d na 100m przez płotki z czasem 19,22.

Brąz zdobyli: Patrycja Kowalska z 2b w rzucie oszczepem na odległość 17,62m; Kacper Lipiec z 2d na 1500m z czasem 4:55,82; Aleksander Dębski z 1d w skoku wzwyż na wysokość 160cm oraz Szymon Deszcz z 2b na 200m z czasem 25,54.

W skład reprezentacji wchodzili również: Kacper Pilak, Monika Mróz, Bartosz Stojanowski, Inga Piec, Aleksander Hamarski, Maja Marciniak, Igor Pilarczyk, Piotr Zaskórski, Martyna Rogowska, Oliwia Durman, Emilia Szmalec i Igor Olszański, którzy wywalczyli punkty dające w klasyfikacji drużynowej 4 miejsce dziewczętom i 5 chłopcom.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu! Galeria zdjęć na szkolnym facebooku.

Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting: