II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAUKOWY PIĄTEK W II LO - DRUGA EDYCJA

Naukowy piatek2 1Inaugurując w kwietniu tego roku Naukowe Piątki w II LO otwierała się przed nami prawdziwa terra incognita. I jak to w przypadku bytów niezbadanych bywa, nie wiadomo było, jak będzie. Pierwsza edycja tej nowej edukacyjnej inicjatywy, adresowanej do naszych uczniów, a realizowanej przez nauczycieli IILO i zaproszonych przez nich gości, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania pod względem zainteresowania, frekwencji oraz deklaracji i chęci udziału w kolejnych odsłonach.

I dziś, w piątek 10 czerwca, mieliśmy przyjemność zaprosić po raz kolejny ponad 100 uczniów naszej szkoły na zajęcia w ramach II Naukowego Piątku w II LO. Licealiści mieli do dyspozycji cieszące się poprzednio ogromnym zainteresowaniem zajęcia laboratoryjne z preparatyki oraz konstrukcji serca. Gościnnie połączyliśmy się także z Centrum Nauki Kopernik, skąd dr hab. inż. Przemysław Kupidura przybliżył zainteresowanym tajniki obserwacji Ziemi w monitorowaniu zmian klimatycznych. Z kolei dr Piotr Staniorowski z Instytutu Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego poprowadził zajęcia pt. "Ciepło - zimno, czyli co naprawdę oznaczają niskie i wysokie temperatury?" camera

 

Osoby o zacięciu humanistycznym wzięły udział w warsztatach językowych z angielskiego (gry i zabawy w języku Shakespeare'a oraz Linguistic Tournament), poznały sekrety legendarnej Marilyn Monroe (temat warsztatów zaproponował i opracował Marcel Jończyk z kl.1b, który jest wielkim pasjonatem i znawcą starych filmów, niewyczerpaną skarbnicą wiedzy o życiu i działalności artystycznej ikony stylu) oraz zmierzyły się z wyzwaniami natury kulturowo-geograficzno-językowej w ramach internetowej zabawy w konwencji escape roomu z elementami języka hiszpańskiego pt. "Kuba – wyspa jak wulkan gorąca".

I po raz kolejny, z czystym sercem, wypada zaliczyć II Naukowy Piątek w II LO do bardzo udanych. Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie, poświęcony czas i atrakcyjny przekaz! Z niecierpliwością czekamy na edycję numer trzy. Ale to już w przyszłym roku szkolnym.

Dokumentację fotograficzną przygotował Konrad Wiśniewski.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .