4 ZŁOTA, 3 SREBRA I 3 BRĄZOWE MEDALE W FINALE DOLNOSLĄSKIM INDYWIDUALNEJ LA!

166429693345127 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Finale Dolnośląskim Licealiady Młodzieży - Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Oleśnicy. Zdobyliśmy 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Mistrzami Dolnego Śląska zostali: Miriam Witiw w biegu 100m przez płotki z czasem 18,60, Maciej Raburski w biegu 110m przez płotki z czasem 16,42, Paweł Szymański w skoku w dal z wynikiem 5,84 oraz Dawid Kułek w biegu na 800m z czasem 2:10,48.

Wicemistrzostwo wywalczyli: Wiktoria Sadowska w biegu na 400m z czasem 66,60, Mateusz Okoń w biegu na 400m z czasem 56,11oraz męska sztafeta szwedzka w składzie: 100m - Paweł Zdanowicz, 200m - Szymon Deszcz, 300m - Maciej Raburski oraz 400m - Dawid Kułek z łącznym czasem 2:13,44.

Brązowymi medalistami zostali: Martyna Rogowska w skoku w dal z wynikiem 4,33, Alicja Szwabińska w biegu na 800m z czasem 2:49,33 oraz żeńska sztafeta szwedzka w składzie:100m - Maja Kołodyńska, 200m - Marcelina Banasik, 300m - Miriam Witiw oraz 400m - Wiktoria Sadowska.

Pozostali zawodnicy: Natalia Dwojak, Filip Dubanowicz, Kacper Pilak, Aleksander Dębski, Julia Izydorczyk, Michał Jezierski, Patrycja Kowalska, Monika Mróz, Nikoletta Rządczyk, Bartosz Stojanowski, Oliwia Słota, Aleksander Hamarski, Kacper Lipiec, Maja Marciniak, Igor Pilarczyk, Piotr Zaskórski, Oliwia Durman, Emilia Szmalec.

W punktacji drużynowej tym razem lepsi okazali się chłopcy, zajmując 4 miejsce. Natomiast dziewczęta uplasowały sie na 5 pozycji. Dziękujemy całej reprezentacji za zaangażowanie i wspaniałe rezultaty, pomimo fatalnych warunków atmosferycznych.

Nauczyciele WF.