II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

sprzatanie swiata2022 1W tym roku szkolnym 2022/2023 w miesiącu wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do akcji sprzątania świata. Akcja "Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World", wywodzącego się z Australii. Uczestniczyło w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Uczniowie klas pierwszych 1a,1b,1c i 1d wraz z wychowawcami otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren parku naszego miasta. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodzieży na obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzięki zaangażowaniu naszych klas efekty pracy były zadowalające. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta - dbajmy o nią najlepiej, jak tylko potrafimy.

 

Zawsze łączy nas wspólny cel- sprzątanie świata, więc i tym razem zrobiliśmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Opracowanie:
A . Marynowicz z kl. 1b
wraz z wychowawcą E. Marmajewska- Basińska

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .