II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WIZYTA W TRÓJMIEŚCIE

Trojmiasto 2022W dniach 21-23 października 2022 r. odbyła się edukacyjno-krajoznawcza wycieczka do Trójmiasta, w której udział wzięli uczennice i uczniowie klas 2a i 2c (łącznie 48 osób). W jej programie było zwiedzanie najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gdańska i Sopotu oraz mniej oczywistych stoczniowo-portowych dzielnic Gdyni. Nie brakowało niezwykłych lekcji historii: Gdańsk jako miasto portowe o ponad tysiącletniej historii, bohaterska obrona Westerplatte w pierwszych dniach II Wojny Światowej czy lepiej poznane karty historii najnowszej w Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum Emigracji w Gdyni. Nie bez znaczenia był pełen profesjonalizm naszego przewodnika – pana Arka.

 

Trójmiasto mogliśmy obejrzeć z lądu i z morza (rejs statkiem, spacer po sopockim molo), z poziomu tętniących życiem ulic i z wieży widokowej gdańskiej Bazyliki, w czasie chłodnego, pochmurnego poranka, słonecznego południa i pogodnego wieczoru... Były to niezwykłe krajobrazy, co można zobaczyć na zdjęciach. Każdy mógł sprawdzić się w roli fotoreportera. Był czas na podziwianie dzieł architektury i sztuki, ale i dzieł natury (krajobraz nadmorski po sezonie).

Warto dodać, że mogliśmy poznać rolę komunikacji publicznej w trójmiejskiej konurbacji (przejazdy SKM) oraz specyfikę podróży po Polsce koleją.

Na koniec kilka wypowiedzi uczestniczek, które zechciały się podzielić swoimi wrażeniami z wycieczki:

„Wycieczka sama w sobie była jedną z lepszych, jakie przeżyłam."
„Każdy powinien przeżyć taką przygodę - nocne jazdy pociągami, poranne zwiedzane Gdańska, czasami lekki, pobudzający pośpiech, choć przede wszystkim cudowna atmosfera."
„Wycieczka bardzo mi się podobała. Jeśli miałabym szanse pojechać drugi raz do Trójmiasta, to na pewno bym pojechała. Mimo porannej pogody w piątek, bardzo mi się podobało i świetnie się bawiłam spędzając czas z moją klasą i się z nią integrując."
„Moim zdaniem wycieczka była udana. Mimo złej pogody pierwszego dnia i tak bardzo dobrze się bawiłam oraz nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy i chętnie powtórzyłabym wyjazd z klasą."
„Byliśmy wykończeni, gdy wchodziliśmy na Wieżę Bazyliki Mariackiej. Musieliśmy pokonać aż 409 schodów! Ale dla takich widoków było warto".

Foto- i videorelacje  camcorder camera:

https://drive.google.com/drive/folders/19buIZEaDlGrkPhAEFy-Z0E6h2S3IQ6Ms?fbclid=IwAR0I1WD0PNOmdsm5nG1Fvyw25Dy7IiUne34kq8WFZ2MArXsGbHSwQRLzsbY

https://drive.google.com/drive/folders/1JBwgJ3kMxVTrCy2uOrjBCvuzouS-oPeB

https://drive.google.com/drive/folders/1jyTrjsNqekO69gfHEsV7x3FQr3jRoMlm?usp=sharing

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .