Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.
W dniach 14-20 listopada 2022 r. w ramach tegorocznej edycji TEG w naszej Szkole odbyło się kilka ciekawych lekcji, np. we wtorek młodzież z klasy 2c uczestniczyła w spotkaniu online organizowanym przez PAH z Elmim Abdim. Elmi jest działaczem na rzecz osób uchodźczych oraz wiceprezesem Fundacji dla Somalii. Urodził się w Mogadiszu, w 1991 r. uciekł z Somalii i od 26 lat mieszka w Polsce. Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczyło 20 klas z całej Polski. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali historii Elmiego, a w szczególności jego odpowiedzi na pytania zadawane przez młodzież.
Z kolei we czwartek (17.11.2022 r.) zainteresowani uczniowie z klas 2b i 2c mieli możliwość wcielić się w reporterki i reporterów uczestnicząc w kooperacyjnej grze wielkoformatowej. Po poznaniu lokalnej rzeczywistości czterech afrykańskich państw: Ugandy, Kenii, Somalii i Sudanu Południowego redagowali specjalny numer gazety „Wieści ze świata". Dzięki rozgrywce i omówieniu uczniowie dostrzegli podobieństwa między mieszkańcami i mieszkankami Polski, a społeczeństwami krajów pokazanych w grze. Zastanowili się także nad sposobami przedstawiania tych krajów przez media. Idea gry Polskiej Akcji Humanitarnej przybliżyła uczennicom i uczniom etyczny wymiar Kodeksu do spraw obrazów i wiadomości dotyczących krajów globalnego Południa.
Trzygodzinne warsztaty poprowadził zespół uczniowski: Zuzanna Pietrzykowska i Oskar Bogusławski (2c). Opieka merytoryczna: nauczycielka geografii – p. Ewa Hejna