II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

UCIEKNIJ FAKE NEWSOM

fakenews1W poniedziałek 21.11.2022 r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu "Lekcja europejska - Ucieknij fake newsom". Zajęcia poprowadziła p. dr Aleksandra Monkos - specjalistka ds. edukacji medialnej i komunikacji, związana ze Stowarzyszeniem Demagog – pierwszą w Polsce pozarządową organizacją fact-checkingową.

W trakcie 2 godzinnych warsztatów uczennice i uczniowie w 4-5 osobowych grupach wcielili się w profesjonalnych fact-checkerów relacjonujących fikcyjną kampanię prezydencką przed wyborami w 2030 roku. Ich zadaniem było odkrycie, który z kandydatów szerzy dezinformację. W części podsumowującej fikcyjne przykłady z gry zostały zestawione z rzeczywistymi przykładami fake newsów, na jakie można się natknąć w mediach społecznościowych.

 

W trakcie dzisiejszej lekcji uczniowie rozwijali umiejętności krytycznego myślenia i weryfikowania informacji w internecie, poszerzając przy okazji swoją wiedzę o Unii Europejskiej.

Organizatorem projektu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce a jego wykonawcą Stowarzyszenie Demagog.

Koordynator lekcji w II LO - p. A. Komsta-Fila

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .