II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"GREEN BOOK" - FILM DROGI

green book KNH 202216-stego listopada Szkolne Koło Filmowe, po raz pierwszy w tym roku, wyruszyło do kina. Po krótkiej i niezwykle interesującej prelekcji przeszliśmy do seansu, a pierwszym filmem, który mieliśmy okazję obejrzeć był uhonorowany mnóstwem najbardziej prestiżowych na świecie nagród "Green Book" w reżyserii Petera Farrelly'ego.

Z przyjemnością przekazuję, że wszyscy byli zachwyceni widowiskiem na ekranie, a dyskusje między uczestnikami trwały jeszcze długo po wyjściu z kina.

Komu polecamy film "Green Book"? Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że każdemu! Chociaż tematy poruszone w filmie nie są łatwe, a sam reżyser wcale nie próbuje koloryzować rzeczywistości ówczesnych czasów, to ciepło i powoli zawiązująca się przyjaźń między naszymi głównymi bohaterami daje nam nadzieję na lepsze jutro i przede wszystkim, otwiera oczy.

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do obejrzenia. Szczególnie w dzisiejszych czasach pewnego "rozdarcia", kiedy to nierówności w społeczeństwie dalej istnieją! "Green Book" uczy swojego odbiorcę reagować, szanować i dostrzegać równego sobie w drugim człowieku, a chociaż droga pokonywana przez naszych bohaterów przypominała spacer podczas śnieżycy, na jej skraju czekało schronienie stworzone z miłości i szacunku.

Amelia Długosz, kl.3b

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .