II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II LO Z EDUKACYJNYM PRZEKAZEM DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

20221123 10532623 listopada uczennice naszej szkoły udały się, na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do Biblioteki Publicznej na lekcję pokazową: Jak zadbać o swój kręgosłup?

Zebranych gości powitała Pani wicedyrektor Dorota Bogaczyńska-Janik. Zajęcia rozpoczęła prezentacja pt."Prawidłowa dieta a zdrowy kręgosłup" przygotowana i przedstawiona przez uczennice klasy 3c ( medycznej): Zuzannę Arendarczuk, Weronikę Górecką, Kaję Mosiak i Maję Pajączkowską. Następnie dziewczęta z klasy 3b: Wiktoria Bryn, Amelia Kaszuba, Aleksandra Kitzol, Maja Kołodyńska, Partycja Kowalska, Monika Mróz i Nikoletta Rządczyk wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Agnieszką Jezierską, zaprezentowały zestaw ćwiczeń oddechowych i rozciągających na zdrowy kręgosłup, które można samodzielnie wykonywać w domu.

 

Drugi pokaz ćwiczeń na kręgosłup, na piłkach gimnastycznych, poprowadziła nasza kolejna wuefistka, Pani Urszula Dibelka. Ćwiczenia te były już bardziej wymagające. Całość zakończyło krótkie podsumowanie przypominające wszystkim o potrzebie aktywności ruchowej, dbania o nasze ciało, a przede wszystkim o nasz kręgosłup, który przez całe życie mocno obciążamy.

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .