II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAUKOWY PIĄTEK - III EDYCJA

jezykowy piatek10Za nami wyjątkowy dzień - spotkania w ramach trzeciej już edycji Naukowego Piątku, który tym razem przybrał nazwę Językowego Piątku ze względu na tematykę prowadzonych warsztatów. Tak jak w poprzednich edycjach nasi uczniowie brali udział w niecodziennych zajęciach, które wybierali spośród przygotowanej przez nauczycieli i zaproszonych gości oferty. A było w czym wybierać i dostarczyło to nam wielu pozytywnych emocji.

Dowodem na to jest spotkanie z asystentem Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej – p.Pawłem Marciniakiem, który opowiedział o "medialnych Bombach" i sposobach przeciwdziałania dezinformacji. Zgłębiając tajemnice mediów poszerzyli również swoją wiedzę z zakresu reklamy poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez p.Annę Połeć-Dziemieszonek. Pasjonaci języka angielskiego przekraczali granice poznania i sprawdzali możliwości komunikacyjne na "Angielskim bez cenzury" pod czujnym okiem p.Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk camera

 

Dodatkową formą umysłowej rozrywki w języku angielskim były zajęcia przygotowane przez p.Magdalenę Dwojak i p.Eleonorę Marmajewską-Basińską, które poprowadzili uczniowie z kl.2b: Marcel Jończyk i Jakub Gajewski. Wyjątkową atrakcją dzisiejszego dnia było spotkanie z p.Adamem Lipsą, który przeniósł uczniów do kraju kwitnącej wiśni i zaprezentował im podstawy języka japońskiego.

Ale Językowy Piątek nie ograniczał się tylko do tradycyjnych sposobów komunikacji, był on również spotkaniem z tańcem Hip Hop, który należy odczytywać jako język ulicy. Naszym gościem była p.Dominika Panfil, trenerka tańca i przede wszystkim absolwentka naszej szkoły. Tanecznym krokiem kończyliśmy Językowy Piątek, ale jego zwieńczeniem było zainicjowane przez p.Macieja Swędzioła „El Cláscio", od którego mury LO2 zadrżały, a szyby w okach dzwoniły. Dostarczył on wyjątkowej atmosfery, pozytywnych emocji i dobrej energii, która roznosiła się po całej szkole. Zaangażowanie drużyn, aktywność kibiców połączona z profesjonalnym komentarzem p.Bartłomieja Kowalczyka (również absolwenta IILO) zamknęły nasz wyjątkowy dzień i sprawiły, że na długo zastanie w pamięci.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym i zaangażowanym w pomoc w przygotowanie naszej edukacyjnej imprezy. Naszym uczniom dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach. Przekonujemy, że warto, ponieważ jak stwierdzili nasi licealni specjaliści od reklamy „Językowy Piątek to naukowej przygody początek". Naukowy Piątek kolejny raz udokumentował forograficznie i filmowo Konrad Wiśniewski.

Do zobaczenia,
Nauczyciele LO2

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .