II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

EL CLÁSICO - RELACJA Z WYDARZENIA W RAMACH III NAUKOWEGO PIĄTKU W II LO

jezykowy piatek17Wielkość jest wartością względną. I często również sprawą wyobraźni. Bo czy można powiedzieć, że garstka 40 kibiców, 4 e-piłkarzy i 1 komentator są w stanie stworzyć wielki spektakl (e-) sportowy? I do tego jeszcze uzurpować sobie prawo do nazywania się FC Barceloną i Realem Madryt i próbując wyczarować ze skromnej auli drugiego ogólniaka przy Wojska Polskiego 56 w Oleśnicy potwora w szatach Camp Nou czy Santiago Bernabéu?

Jak zaznaczyłem na wstępie, wielkość to miara względna i wyzwanie dla wyobraźni. Choć akurat tej w piątek nie trzeba było nadmiernie eksploatować, by poczuć potężne piłkarskie emocje i wspaniałą atmosferę święta, jakim jest każdorazowo hiszpańskie el Clásico. 20 culés i 20 madridistas, po wysłuchaniu i odśpiewaniu hymnów ukochanych drużyn, rozgrzało do czerwoności nasze oleśnickie Camp Nou, które później, magicznie, przeteleportowało się do Madrytu, by stać się na chwilę madrycką świątynią futbolu, wielkim Santiago Bernabéu. camera youtube logo

Co do faktów sportowych, krótko, żeby nie zanudzić. Pierwsza cześć bezapelacyjnie dla Barcelony, druga, bez dwóch zdań, pod dyktando Los Blancos. Regulaminowe 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy (3:3), potrzebna była dogrywka, w której Real nie dał szans Blaugranie. Ku rozpaczy 20.000 tysięcy kibiców klubu ze stolicy Katalonii, Królewscy i 20.000 gardeł na trybunach w stolicy Hiszpanii mogli cieszyć się ze zwycięstwa swojej drużyny. Zwycięstwa wysokiego, 6:3.

W przerwie kibicie wykazali się znajomością faktów odnoszących się do obu klubów oraz historii spotkań tych dwóch najbardziej utytułowanych zespołów ligi hiszpańskiej. Spotkanie skomentowała legenda oleśnickiej publicystyki sportowej, absolwent II LO, pan Bartłomiej Kowalczyk. Organizacyjnie przedsięwzięcie wsparli panowie Adam Wójcik i Maciej Swędzioł. Ten pierwszy, uśmiechnięty :-), ten drugi we łzach :-(, już dziś zapraszają na rewanż. Może w ramach kolejnego, IV. Naukowego Piątku w IILO.

Spotkanie sfilmował Kamil Luzak (1e) a na szkolnym kanale YT fragmenty wydarzenia przygotował i udostępnił Konrad Wiśniewski (2b). Wielkie dzięki Panowie.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .