II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WYJAZD DO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

AUSCHWITZListopad, miesiąc kojarzący się z pamięcią o zmarłych. Klasy IV wpasowały się doskonale z wycieczką do Muzeum Auschwitz-Birkenau w ten listopadowy klimat.

28 listopada 100 osobowa grupa z 6 opiekunami ruszyła w długą drogę. Nie tylko w kilometrach, ale przede wszystkim drogę liczoną emocjami, które towarzyszyły nam podczas zwiedzania. Muzeum ma moc przenoszenia w czasie, uruchamiania olbrzymich pokładów empatii, wywoływania uczuć, których nawet nie będę próbowała nazwać. Przewodnicy, doskonale przygotowani, pomogli zrozumieć młodym ludziom ten niebywały mechanizm fabryki śmierci.

 

Powaga i skupienie tak mogę nazwać zachowanie naszej wspaniałej młodzieży, której chciałam serdecznie podziękować za udział w tej wycieczce. Powinnam dodać jakieś podniosłe zdanie typu: "Pamiętajmy o tym miejscu by tragedia jaka się tu stała więcej się nie powtórzyła" Jest jednak ono niepotrzebne, bo ci którzy tam byli rozumieją, a ci którzy nie byli, żeby zrozumieć powinni tam pojechać.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .