II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Z WIZYTĄ W OLEŚNICKIM SĄDZIE

rozprawa sadowaW środę 7 grudnia klasa 2b miała okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy. Uczniowie obserwowali przebieg postępowania karnego, które prowadził p. sędzia Aleksander Brick. W trakcie ponaddwugodzinnej wizyty na sali sądowej licealiści zapoznali się z praktyką postępowania sądowego oraz z kulisami pracy sędziego.

Obserwowana rozprawa sądowa dotyczyła pobicia, w którym oskarżony złamał poszkodowanemu obie część żuchwy oraz rękę.

 

Decyzją sądu został wydany wyrok: rok ograniczenia wolności w postaci potrącenia 20% wynagrodzenia na rzecz Dziecięcego hospicjum we Wrocławiu, 10 000 zł zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego oraz zakaz zbliżania się do niego na okres 15 lat. Po całej rozprawie zostaliśmy w sali, gdzie mogliśmy pytać pana Sędziego o interesujące nas o kwestie dotyczące procedowanej sprawy, jak i o wszystko, co związane jest z prawem karnym i zawodem sędziego. Z całą pewnością każdy z naszej grupy mógł skorzystać z tego wydarzenia oraz uznać je za udane.

Wyjście z inicjatywy i pod opieką nauczycielki wos-u pani Agnieszki Komsty Fili wsparł organizacyjnie pan Maciej Bogucki – przewodniczący Rady Rodziców II LO oraz kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy, który towarzyszył nam także w trakcie wizyty w sądzie.

Rafał Bardo, Paweł Płażewski (2b)

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .