II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

WARSZTATY EURES

euresW poniedziałek 09.01.2023 roku uczennice i uczniowie z grupy EPAS pod opieką p. Agnieszki Komsty-Fili mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez specjalistów Europejskiej Służb Zatrudnienia (EURES) z Biura we Wrocławiu. Przygotowali Oni zajęcia, w których wykorzystali autorską grę planszową. Jej celem było dostarczenie najistotniejszych informacji związanych z bezpiecznym wejściem na europejski rynek pracy.

Gra przypominająca znane wszystkim "Monopoly" podzielona była na cztery etapy: wejście na rynek pracy, staże i projekty, poszukiwanie pracy w krajach UE i pracę w Unii Europejskiej. camera

Dzięki rywalizacji i ciekawej formie mogliśmy posiąść przydatną wiedzę, opatrzoną komentarzem od specjalistów — Pani Anny Uznańskiej, Pani Marty Grochowskiej oraz Pana Marcina Banaczyka. Warsztatom przyglądała się Pani Marta Statkiewicz z Europe Direct Oleśnica, która poleciła naszą szkołę. Nasza rywalizacja zakończyła się wręczeniem zwycięzcom i pokonanym atrakcyjnych nagród.

Dzięki tym warsztatom jesteśmy bogatsi o nowe informacje na temat nieznanych nam wcześniej możliwości zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej.

Konrad Wiśniewski kl. 2b

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .