II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Debata przedwyborcza kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

IX-_X_2012_066Od 01.10.2012 roku trwa w naszym liceum zacięta kampania wyborcza, która ma na celu przekonać uczniów II LO do zagłosowania na jednego z kandydatów pretendujących do funkcji przewodniczącego szkoły. W tym roku mamy czterech kandydatów, w porządku alfabetycznym są to: Bartosz Dolata, przedstawiciel klasy II A, Łukasz Łukaszewicz, przedstawiciel klasy II D, Wojciech Mazur, przedstawiciel klasy I D oraz Anna Rybaczyk, przedstawicielka klasy II B.

W dniu dzisiejszym, czyli 09.10., kampania przedwyborcza osiągnęła swój punkt kulminacyjny. O godzinie 13 odbyła się debata, w której wzięli udział wszyscy nasi kandydaci . Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej i mimo późnej pory (7 lekcja) cieszyło się umiarkowaną frekwencją. Debata składała się z 3 części. W pierwszej kandydaci dokonali autoprezentacji i przedstawili swój program wyborczy. W drugiej części odpowiadali na pytania wybrane spośród propozycji zgłoszonych przez wyborców. W trzeciej części doszło do polemiki między kandydatami na temat zagadnień i rozwiązań przedstawionych w programach wyborczych.


Kandydaci starali przedstawić wszechstronnie swoje sylwetki i to z jak najlepszej strony. Każdy z nich wybrał inną taktykę. Jedni byli perfekcyjni w szczegółach,  inni nie wychodzili poza ogólniki. Każdy jednak zapewniał, że to jego rządy zostaną na długo w pamięci i będą lepsze niż dotychczasowe. W rundzie II, w krzyżowym ogniu pytań, kandydaci musieli wykazać się wiedzą, sprytem i elokwencją . Pytania charakteryzowały się dużym rozstrzałem, od zagadnień dotyczących cechy przewodniczącego po pytania z oebjmujące wiedzę na temat funkcjonowania SU. W III części kandydaci pokazali, czy i jak potrafią słuchać swojego politycznego przeciwnika oraz w jaki sposób umieją bronić własnego stanowiska

Debata przedwyborcza odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole i wydaje się, że był to dobry pomysł, aby młodym wyborcom zaprezentować ludzi, którzy pragną stać się „twarzą” społeczności uczniowskiej II LO w szkole i poza nią. Pozostaje mieć nadzieję, że to spotkanie pomoże zdecydować nam za dwa dni, kto faktycznie będzie najlepszym kandydatem na stanowisku przewodniczącego S U, nie ze względu na osobiste sympatie, ale dobrze pojęty interes uczniów i szkoły.

Rzecznik SU 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .