II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"DWÓJKA" znowu szaleje

buzka mikolaj Dobry czas dla fajnych ludzi tak można nazwać okres przedświąteczny w II Liceum Ogólnokształcącym im . ks. Jana Twardowskiego.
Każdego roku w okresie przed świętami ilość akcji charytatywnych może wywołać lekki zawrót głowy. Są jednak tacy, którzy czują się wtedy jak ryby w wodzie. Do nich należy młodzież z naszej szkoły. Góra grosza, Szlachetna paczka, pomoc rodakom na Wschodzie, współpraca z Caritasem - to wszystko sprawia, że mury budynku przy ul. Wojska Polskiego tętnią nagromadzoną pozytywną energią.

Nie mogę po raz kolejny powstrzymać się przed napisaniem kilku zdań, bo teraz właśnie widać jak wspaniałą mamy młodzież. Zaangażowanie, empatia, inwencja, kreatywność, umiejętność współpracy, robienie więcej niż było założone. To wszystko sprawia, że akcje tego typu są doskonałą szkołą dla młodych ludzi, którzy niedługo będą budowali nową rzeczywistość, i to widać , na pewno lepszą od tej obecnej.

 

Nie można tu mówić o jakiejkolwiek akcyjności. Absolwenci naszej szkoły, aktywni w poprzednich edycjach, są wolontariuszami lub aktywnymi uczestnikami „Szlachetnej paczki".
Dziękuję wszystkim uczestnikom, darczyńcom, nauczycielom, którzy zaangażowali się po raz kolejny czy też pierwszy, ale nie ostatni, w pomoc potrzebującym. To jest cel główny, ale nie jedyny. Aktywność młodzieży i chęć zmieniania przez nią otaczającego świata znalazła ujście najlepsze z możliwych. Zdanie prawdziwie belferskie, ale kimże tak naprawdę jest niżej podpisana?

Małgorzata Pycela

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .