II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Stań po zielonej stronie mocy

recyclingPragniemy oficjalnie zainaugurować oraz skoordynować działania podejmowane w naszej szkole, mające na celu szeroko pojętą dbałość o środowisko naturalne. W związku z tym powstała w obrębie szkolnej strony internetowej zakładka EKOLOGIA, na której znajdziecie informacje o bieżących akcjach ekologicznych prowadzonych przez II LO. Chcemy zamieszczać tam również ciekawe adresy stron internetowych dotyczących ekologii, informować o konkursach i innych aktywnościach związanych z tym tematem.

Nasza szkoła uczestniczy od pewnego czasu w kilku inicjatywach ekologicznych (między innymi zbieranie zakrętek, starych telefonów komórkowych, ekologiczny projekt Comeniusa). Kolejną inicjatywą jest akcja "Stań po zielonej stronie mocy" prowadzona we współpracy z firmą Slam Poland sp. z o.o. Akcja, nad którą patronat objęli: Ministerstwo Gospodarki, Sekretarz Stanu Gospodarki Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

 

Założeniem akcji jest prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu. Celem naszej akcji jest zbiórka:

1. baterii
2. zużytych ładowarek do telefonów,
3. opakowań do płyt,
4. płyt CD, DVD, blu-ray,
5. zużytych telefów komórkowych.

Pamiętajmy o dobrym przykładzie poprzez propagowanie właściwych zachowań w gospodarce odpadami.

Jeżeli macie w domu niepotrzebne, zużyte baterie, ładowarki, płyty, możecie je przynieść do sali 63. Należy posegregować przyniesione rzeczy i przynieść w osobnych torbach. Baterie należy przeliczyć na sztuki. Jeżeli nie macie na to czasu, przeliczymy je sami. Ważne, aby podać nazwisko i klasę przy ich przekazywaniu.
Życzę powodzenia w tej zdrowej rywalizacji i czekam na wyżej wymienione materiały. Za czynny udział w projekcie przewidujemy nagrody.

koordynator akcji w szkole:
E. Marmajewska-Basińska

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .