II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Szkolenie dla tutorów Akademii Przyszłości

akademia przyszłości Szkoła niewątpliwie uczy i wychowuje. Ale w tym roku, to również uczniowie naszego liceum bawią się w rolę nauczyciela, a dokładnie - tutora. Mowa oczywiście o Akademii Przyszłości, organizacji, która pomaga dzieciom uwierzyć w siebie. W Akademię Przyszłości zaangażowała się również pani profesor Aneta Krzyżewska- Nowosad, która 13 lutego 2013 przeprowadziła samodzielnie szkolenie dla naszych tutorów (o dalszej działalności AP w naszej szkole będziemy informować na bieżąco w specjalnej zakładce o Wolontariacie dotyczącej Akademii). Kolejny termin szkolenia dla wolontariuszy AP w czwartek, 07 marca 2013, o godzinie 15 w sali 49. | camera

 

Na pierwszy termin zaplanowanego spotkania przybyła dość liczna grupa wolontariuszy i liderów. Spotkało nas miłe zaskoczenie - nauczyciel biologii, na co dzień dobrze nam znany, okazał się świetnym szkoleniowcem AP, mentorem, a nawet psychologiem! Przygotowana prezentacja multimedialna i komentarze do niej odpowiedziały wolontariuszom na wiele pytań, a co najważniejsze dały motywację do dalszego działania. Poza tym p. Krzyżewska- Nowosad rozdała nam wiele materiałów do uatrakcyjnienia zajęć z dzieckiem, opowiedziała, co zrobić w konkretnych sytuacjach, ale też uświadomiła nam jak trudne podjęliśmy wyzwanie. Świetna atmosfera sprawiła, że szybko sobie zaufaliśmy, zbudowaliśmy poczucie bezpieczeństwa- podstawową zasadę w Akademii Przyszłości. Zaowocowało to wieloma pytaniami do naszego szkoleniowca oraz indywidualnymi rozmowami. Niezmiernie ważne jest dla Nas poświęcenie i zaangażowanie p. Nowosad- jak powiedziała, zawsze możemy liczyć na jej wsparcie, dobre rady, a także pomoce dydaktyczne do naszych zajęć.
Jeden z wolontariuszy przesyła informację zwrotną: ,, Szkolenie przeprowadzane przez osobę, która na co dzień ma do czynienia z uczniami i wie jak postępować w różnych sytuacjach, daje nam, wolontariuszom, bardzo dobry przykład. Spora dawka inspiracji i kreatywnych pomysłów pozwoli nam na ciekawsze prowadzenie zajęć z naszymi podopiecznymi."
Ja, jako lider AP, mogę napisać jedno: jestem zdziwiona a także zadowolona, że Akademia tak szybko zainspirowała naszą nauczycielkę - p. Anetę Krzyżewską- Nowosad. I z niecierpliwością czekam na drugi termin szkolenia dla pozostałych wolontariuszy!

Monika Hajntze

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .