II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Kółko filmowe

recenzje filmowe     |    


KÓŁKO FILMOWE - WPROWADZENIE


kameraWychodząc naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom uczniów naszej szkoły p.A.Kierkicz-Śliwka i p. A.Połeć-Dziemieszonek utworzyły i prowadzą kółko filmowe. Jego program realizowany jest w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, przeznaczonych dla miłośników X Muzy.

Formuła kółka przewiduje dwutorową realizację, która będzie ze sobą skorelowana. Z jednej strony zakładamy, że uczniowie wraz z opiekunami będą raz w miesiącu wyjeżdżać do kina na projekcję filmową połączoną z prelekcją. W tym celu opiekunki koła nawiązały współpracę z Kinem Nowe Horyzonty i zgłosiły uczestników do projektu zajmującego się analizą filmu. Z drugiej strony miłośnicy filmu będą uczestniczyć w jednym spotkaniu w miesiącu organizowanym w szkole. Zajęcia szkolne będą obejmowały ze względu na swoją specyfikę dwuipółgodzinne bloki.

Celem programu jest poszerzenie wiedzy teoretycznej o filmie, poznawanie wartościowych produkcji, ćwiczenia umiejętności analizy dzieła filmowego, a także zachęcenie do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych.

 

AKTUALNOŚCI:

 
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .