II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dziewczęta i chłopcy z II LO Mistrzami Powiatu w koszykówce. | Zagramy w Finale Strefy Wrocławskiej !

koszykowka1 koszykowka2 koszykowka3 koszykowka4

Finał Strefy Wrocławskiej w piłce koszykowej odbędzie się w Oleśnicy 17.12.2013 w Sali MOKiS. Przeciwnikami naszych zawodników będzie zespół z VI LO we Wrocławiu, w składzie którego grają zawodnicy WKS Śląsk Wrocław oraz drużyna II LO we Wrocławiu, aktualnych Mistrzów Polski Juniorów WKK Wrocław.

Na pewno będzie to dla nas ciekawe doświadczenie i możliwość podpatrzenia najlepszych w akcji. W tym miejscu chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim zawodnikom naszej drużyny, zarówno tym, którzy grali na boisku oraz tym, którzy z ławki dopingowali kolegów, wszyscy pokazal,i że są drużyną i mają charakter. Dziękujemy.|  camera  + Fotorelacja portalu OlesnickiSport.pl

Poniżej zachęcamy do lektury pełnej wersji sprawozdania z Mistrzostw Powiatu w piłce koszykowej, w której brały udział dwa nasze zespoły: drużyna dziewcząt i chłopców.

 

 W sali II LO w Oleśnicy jak co roku zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Oleśnickiego w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Dnia 12.11.2013 roku odbyły się zawody finałowe w kategorii dziewcząt, do których przystąpiły 4 drużyny: I LO Oleśnica, II LO Oleśnica, ZSP Oleśnica i ZSP Syców. Obowiązywały przepisy PZKosz, grano w systemie 4 x 6 min następnie 3 min. przerwy. Mecz nie mógł się rozpocząć, gdy drużyna liczyła mniej niż 8 zawodników

Wyniki spotkań dziewcząt:

ZSP Oleśnica – I LO Oleśnica 9:7
II LO Oleśnica – ZSP Syców 32:4
ZSP Syców – ZSP Oleśnica 15:10
I LO Oleśnica - II LO Oleśnica 7:24

Kolejność końcowa:

I miejsce – II LO Oleśnica op. Adam Wójcik
II miejsce – I LO Oleśnica op. Marta Imiela
III miejsce – ZSP Syców op. Mirosław Tyra
IV miejsce - ZSP Oleśnica op. Agnieszka Bernacka

Zwycięski zespół II LO w Oleśnicy reprezentowały: S. Zawiślak, P. Sobiegraj, P. Idziorek, K. Paszkowska, A. Warszawska, D. Cieśla, N.Sikora, N. Kasprzak, W. Bęben. Opiekunem drużyny i prowadzącym był Adam Wójcik. Drużyna II LO dziewcząt w Oleśnicy wywalczyła awans do dalszych rozgrywek.

W dniu 13.11.2013 roku, również w II LO w Oleśnicy, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. Organizatorem zawodów był PSZS w Oleśnicy. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn: I LO Oleśnica, II LO Oleśnica, ZSP Oleśnica, ZSP Bierutów, ZSP Twardogóra i ZSP Syców. Obowiązywał taki sam regulamin jak u dziewcząt. Eliminacje rozegrano w dwóch grupach: pierwsza grupa - II Oleśnica, ZSP Twardogóra i I LO Oleśnica. W drugiej grupie mecze rozgrywali: ZSP Oleśnica, ZSP Syców i ZSP Bierutów.

Wyniki spotkań chłopców:

I grupa
ZSP Twardogóra – II LO Oleśnica 1:24
ZSP Twardogóra – I LO Oleśnica 17:22
II LO Oleśnica – I LO Oleśnica 20:4

II grupa
ZSP Oleśnica - ZSP Syców 18:7
ZSP Bierutów - ZSP Syców 15:10
ZSP Oleśnica - ZSP Bierutów 29:13
Mecz o trzecie miejsce
I LO Oleśnica - ZSP Bierutów 28:13

Mecz finałowy rozegrały drużyny II LO Oleśnica oraz ZSP Oleśnica. Spotkanie zakończyło się wynikiem 18:12 dla II LO w Oleśnicy.

Kolejność końcowa:

I miejsce – II LO Oleśnica op. Adam Wójcik
II miejsce – ZSP Oleśnica op. Marcin Hejninger
III miejsce – I LO Oleśnica op. Bartosz Czarkowski
IV miejsce – ZSP Bierutów op. Janusz Socha
V miejsce - ZSP Syców op. Mirosław Tyra
VI miejsce - ZSP Twardogóra op. Tomasz Janas

Zwycięski zespół chłopców z II LO Oleśnica grał w składzie: S. Bekus, K. Kruszyński, M. Frysztak, Ł. Rosiak, W. Mazur, M. Stanisławczyk, J. Skrobała, K. Pastuła, M. Kiebus, M. Lippi Bruni, M. Mika. Trenerem prowadzącym był Adam Wójcik.

Wszystkie zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsze trzy drużyny medale. Do finału międzypowiatowego awansowały zwycięskie zespoły z naszej szkoły w kategorii chłopców i dziewcząt. Życzmy im dalszych sukcesów.

02.12.2013 zaczęły swoje zawody nasze reprezentantki. Niestety nasze dziewczęta odpadły w eliminacjach międzypowiatowych i na tym etapie zakończyły rywalizację.

04.12.2013 eliminacje rozpoczęli chłopcy i po ciężkim turnieju, który rozpoczęli słabo, w meczu z zespołem z ZSZ Brzeg Dolny potrafili wyjść z opresji i zakończyć ten pojedynek zwycięstwem. Tylko jedna drużyna mogła awansować do finału międzypowiatowego. Dlatego ostatni mecz był tak ważny. Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i wygrali pojedynek z drużyną ZS w Miliczu, awansując do Finału Międzypowiatowego.

Wyniki eliminacji:

II LO Olesnica – ZSZ Brzeg Dolny 22 : 15
II LO Olesnica – ZS Milicz 33 : 12

10.12.2013 w naszej sali gimnastycznej odbył się Finał Międzypowiatowy. Nasza drużyna walczyła o awans do finału Strefy Wrocławskiej z drużynami z I LO w Miliczu i ZSP w Oławie. Obie drużyny w ostatnich dwóch latach wygrywały z naszymi na tym etapie rozgrywek, ale to był dzień naszych zawodników. Rozegrali świetne zawody wykazując się determinacją, wolą walki i bardzo dobrą grą w obronie. To przyniosło im końcowy sukces i awans z pierwszego miejsca do Finału Strefy Wrocławskiej.

Wyniki meczów:

II LO Oleśnica – ZSP Oława 31 : 25
II LO Oleśnica – I LO Milicz 43 – 28

Z drugiego miejsca obok naszej drużyny awans wywalczyła drużyna ZSP z Oławy, pokonując rywali z Milicza 32 – 20. Gratulujemy!

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .