II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Tydzień Edukacji Globalnej - podsumowanie

PolskaPomoc W dniach od 18 do 22 listopada 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy odbył się Tydzień Edukacji Globalnej w ramach projektu "Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska" realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną z siedzibą w Warszawie.

Uczniowie klasy I B, którzy brali udział w projekcie, zorganizowali dla wszystkich klas czterodniowe "minipodchody" dotyczące głodu i braku dostępu do wody pitnej w Afryce. Każdego dnia klasy otrzymywały zestaw pytań. Zadanie polegało na odnalezieniu w budynku szkoły karteczek z właściwymi odpowiedziami i wpisanie ich do arkusza. Każda z klas była bardzo zaangażowana i podczas przerw uczestniczyła w "minipodchodach". Za zajęcie pierwszych trzech miejsc klasy: 3D, 3C oraz 2E zostały nagrodzone punktami w szkolnej Lidze Klas oraz słodkimi upominkami.

 PAH Tydzień Edukacji Globalnej 2013   Polska Pomoc 

 

W ostatni dzień Tygodnia Edukacji Globalnej, na godzinach wychowawczych, uczniowie obejrzeli kilkunastominutowy film, zrealizowany przez przedstawicieli klasy IB, poświęcony trudnym warunkom życia mieszkańców Sudanu. Przedstawione obrazy wzruszyły uczniów i pobudziły ich do refleksji.  Projekt wzbudził duże zainteresowanie i spełnił rolę edukacyjną. Wielu osobom uświadomił i pozwolił porównać problemy swoje z problemami ludzi żyjących w krajach Afryki.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Daria Junik, klasa IB

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .