II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dziewczyny z Dwójki najlepsze w powiecie w halowej piłce nożnej

5W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku odbyły się Finały Powiatowe w halowej piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja stanęła do walki z trzema szkołami z naszego powiatu.

Pierwszy mecz panie rozegrały z drużyną ZSP z Oleśnicy, ogrywając rywalki 3:0. Następny pojedynek dziewczyny stoczyły z drużyną z Sycowa, pokonując je 8:5. Ostatni mecz miał zadecydować o pierwszym miejscu na podium. Dziewczyny stoczyły go z reprezentacją I LO z Oleśnicy.

Początek był wymarzony, nasze dziewczyny szybko zdobyły bramkę i kontrolowały przebieg gry, aż do momentu, gdy grające do tej pory bezbłędnie Karina Głuch i Patrycja Idziorek z powodu nieporozumienia umożliwiły rywalkom zdobycie bramki kontaktowej na sam koniec pierwszej połowy. Druga odsłona meczu to popis gry naszej żeńskiej reprezentacji. Dziewczyny wyszły na boisko maksymalnie skoncentrowane i zdeterminowane. Najpierw kapitan naszej drużyny Natalia Kowalczyk popisała się kapitalnym strzałem zza linii 9 metrów, pokonując bramkarkę rywalek, a chwilę później asystowała przy trzeciej bramce zdobytej przez Natalię Perlik i w ten sposób dziewczyny przypieczętowały swoje zwycięstwo. | Fotorelacja portalu OlesnickiSport.pl  camera

 

Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom, w szczególności Karinie Głuch, która fenomenalnie kierowała grą drużyny na pozycji stopera oraz kapitanowi Natalii Kowalczyk, która jak przystało na kapitana w kluczowym momencie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Duże brawa dla dziewczyn z pierwszych klas: Kariny Stanisławskiej (zawodniczka III ligowego UKS Bierutów ), Natalii Perlik, Nathalie Kasprzak, jak również pozostałych dziewczyn, które zagrały bardzo dobre zawody. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować za pomoc w przygotowaniu drużyn panu Adamowi Maciejewskiemu, który pomógł poukładać drużynę taktycznie oraz panu Tomaszowi Idziorkowi, który poświęcił swój czas i przeprowadził treningi naszych bramkarek. Przed nami kolejne etapy zawodów czekamy z niecierpliwością na kolejne występy dziewczyn.

Skład zwycięskiej drużyny: P.Idziorek (GK), D.Fikus (GK), N.Kowalczyk (C), D.Tokarska, K.Głuch, K.Paszkowska, N.Kasprzak, N.Sikora, M.Strójwąs, N.Perlik, J.Gabor, K.Stanisławska, D.Maślanka.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .