II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej w Piłce Halowej

2014 FSWPCh dziewczyny14.01.2014 roku, w Brzegu Dolnym, odbyły się Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej w Piłce Halowej Chłopców i Dziewcząt. Cały powiat oleśnicki reprezentowała drużyna dziewcząt II LO w Oleśnicy pod opieką pana Adama Wójcika.

Zawody były rozgrywane w systemie każdy z każdym, dwa razy po 10 min. Nasze zawodniczki grały pierwszy mecz z wicemistrzem Wrocławia, drużyną LO nr X. Wszystko zaczęło się po naszej myśli. Dziewczyny szybko zdobyły dwie bramki strzelone przez Karinę Stanisławską i na 10 sek. przed końcem pierwszej połowy wydawało się , że wszystko jest pod kontrolą. Wtedy właśnie przeciwniczki zdobyły kontaktową bramkę do szatni i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:1. Tuż po przerwie wrocławianki wykorzystały naszą dekoncentrację i doprowadziły do remisu. Zrobiło się nerwowo. Dwie i pół minuty przed końcem meczu, po kolejnym ataku naszej drużyny, obrończyni drużyny przeciwnej interweniowała wślizgiem w polu karnym, co w piłce halowej jest zabronione i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamieniła Karina Głuch. Takim wynikiem zakończył się cały mecz, po którym czekało nas starcie z faworytem zawodów, LO Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia.

 

Przed wyjazdem na Finały Strefy zakładaliśmy powtórzenie zeszłorocznego wyniku i zdobycie srebrnego medalu. Wydawało się , że na więcej nie możemy liczyć tym bardziej, że rok temu w Finale Strefy drużyna SMS Wrocław pokazała nam, gdzie jest nasze miejsce, wygrywając rywalizację z naszą szkołą w stosunku 7:1. „Macie wyjść i pokazać, że potraficie grać w piłkę, sprawiając przeciwniczkom jak najwięcej kłopotów." - powiedziałem przed meczem.

Tego co się później działo, nie spodziewał się chyba nikt, a na pewno nie ja. W szesnastej sekundzie meczu, po kapitalnym zagraniu Kariny Stanisławskiej, nasza drużyna prowadziła 1:0. Przeciwniczki rzuciły się do ataku, przecież były bezspornymi faworytkami. Jednak obrona II LO była w tym dniu prawie bezbłędna, a dziewczyny dawały z siebie wszystko. Na pozycji stopera rządziła Karina Głuch, która raz za razem wraz z koleżankami rozbijała ataki SMS-u. Przed końcem pierwszej połowy, po jednym z rzutów wolnych z 7 metra, przeciwniczki pokonały doskonale dysponowaną tego dnia Patrycję Idziorek. W odpowiedzi, strzał z 17 metrów Kariny Głuch, trafił w poprzeczkę. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie na boisku trwała prawdziwa wojna, akcja za akcją. P. Idziorek interweniowała w sposób niewiarygodny. Dziewczyny z II LO nie ustępowały pola zawodowcom i wtedy popełniliśmy jeden jedyny błąd w obronie. SMS wykorzystał tę sytuację i przegrywliśmy 2:1. Nadzieja wróciła na dwie minuty przed końcem. Dwójkowa akcja Kariny Głuch i bardzo dobrze grającej całe zawody Natalii Kowalczyk, kapitana drużyny, pozwoliły tej ostatniej znaleźć się w sytuacji sam na sam, lecz i tym razem zabrakło szczęścia i na drodze do zdobycia bramki stanął słupek. I tak zakończył się ten mecz, którego przebiegu nie przewidziałby nikt.

Cała drużyna zasługuje na gratulacje i podziękowanie za walkę, ambicję i wolę walki. Dziewczyny zostawiły na parkiecie serce i zdrowie udowadniając, że można walczyć z najlepszymi, a tygodnie ciężkiej pracy przyniosły efekty. Chcemy podziękować panu Adamowi Maciejewskiemu i panu Tomaszowi Idziorkowi za pomoc w przygotowaniu drużyny do rozgrywek. Jako opiekun drużyny dziękuję wszystkim zawodniczkom za ich zaangażowanie i wolę walki. Obiecujemy, że za rok postaramy się wypaść lepiej.


Skład srebrnej drużyny:
Natalia Kowalczyk (C), Karina Stanisławska, Karina Głuch, Natalia Perlik, Nathali Kasprzak, Dominika Tokarska, Magdalena Strójwąs, Joanna Gabor, Klaudia Paszkowska, Natalia Sikora, Patrycja Idziorek(GK), Dagmara Fikus (GK).

Adam Wójcik

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .