II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Nowości Koła Filmowego - recenzja filmu "Kwartet"

Kwartet film W ramach działającego w naszej szkole Koła Filmowego uczniowie mieli możliwość zobaczenia filmu "Kwartet" w reżyserii Dustina Hoffmana, który miał swoją polską premierę w roku 2013. Poniżej prezentujemy recenzje filmu, przygotowane przez Konrada Adamczyka oraz Wojciecha Misztala z klasy 1b.

¬ Film ,,Kwartet'' w reż. Dustina Hoffmana opowiada o losach trójki śpiewaków operowych Wilfa ,Rega oraz Cissy, zamieszkujących ,,Beecham House'' - dom dla emerytowanych muzyków. Podopieczni placówki przygotowują się do wystąpienia w recitalu, z którego środki pomogą uratować ich ,,dom'' od bankructwa. Całość burzy pojawienie się nowego członka w ,,Beecham House''- Jean Horton- wybitnej sopranistki, okropnej diwy i członkini słynnego kwartetu, a jednocześnie byłej żony jednego z głównych bohaterów - Reginalda.

W filmie jest mnóstwo humoru oraz zabawnych scen. Dość niestereotypowe zachowania oraz charakter bohaterów jeszcze bardziej potęgują ilość momentów, gdy na sali kinowej słychać tylko śmiech. Dodatkowym powodem, by zobaczyć ten film, jest dobór znanych i świetnych aktorów tj. Maggie Smith (Jean), Billy Connolly (Wilf), czy też Michael Gambon'a (Cedric Livingston) znanego bardziej (według mnie) z roli profesora Albusa Dumbledore'a w filmie ,,Harry Potter''.

 

Uważam, że film ten powinien obejrzeć każdy z nas, ponieważ ogląda się go bardzo miło, a także dlatego by uświadomić sobie to, iż każda, nawet niezbyt przyjemna część naszego życia (pobyt w domu starczym) może okazać się kolejnym powodem do wspaniałych przygód.

Pozdrawiam

Konrad Adamczyk, kl. I b

 

¬ Film w reżyserii Dustin'a Hoffmana rozpoczyna się w domu spokojnej starości dla śpiewaków operowych. Aby utrzymać ośrodek potrzeba dużej ilości pieniędzy, dlatego byli artyści postanawiają zorganizować koncert. Sytuacja oczywiście nie jest taka prosta. Starość, zatracanie się talentu i liczne zmiany repertuaru to powody ,które nie pozwalają na utworzenie wspaniałego widowiska. Jednak do domu przybywa była gwiazda Jean Horton , która może okazać się jedyną szansą na zebranie pieniędzy. Reginald Paget, Wilf Bond i Cissy Robson starają się utworzyć tytułowy ''Kwartet''. Sytuacja się komplikuje gdy Jean Horton oznajmia że ostatecznie zrezygnowała ze śpiewu. Jej były małżonek ,Reginald Paget oraz dwójka przyjaciół stara się przekonać byłą gwiazdę do występu.

Wspaniale zagrali swoja rolę bohaterowie tacy jak: Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly oraz Pauline Collins. Widać że bardzo postarali się aby przedstawić swoją postać, którą grali.

Film przepełniony jest humorem i fenomenalną muzyką ,która nadaje wspaniały klimat. Ekranizacja Dustin'a Hoffman'a robi duże wrażenie. Bohaterowie szybko zapadają w pamięci ,gra aktorska stoi na wysokim poziomie. Scenariusz chciał pokazać ,że pomimo tego iż się starzejemy to nadal potrafimy realizować swoje pasje z uśmiechem na ustach.

Film jak najbardziej godny zainteresowania.

Wojciech Misztal, kl. I b

 

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .