II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Podsumowanie konkursów językowych: 1. Konkursu piosenki angielskiej / niemieckiej oraz poezji niemieckiej | 2. Finał konkursu "Towards Great Britain 2014"

1. W dniu 07 marca 2014 roku odbył się konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej. Mieliśmy okazję obejrzeć występy naszych utalentowanych koleżanek i kolegów. W tegorocznej edycji etapu szkolnego konkursu przyznano następujące nagrody: 1 miejsce – Marlena Herman kl. 2b oraz Agata Adamczyk kl. 1e, 2 miejsce – Katarzyna Kruczek/Joanna Gabor/ Magdalena Strójwąs z klasy 2a, 3 miejsce – Patryk Olszewski kl. 1c, wyróżnienie – Malwina Wójcik – kl. 2c.

2. W dniu 12 marca 2014 roku w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu miał miejsce finał konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół średnich – "Bliżej Wielkiej Brytanii" („Towards Great Britain"). Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2e – Jakub Kujawa. Podczas II etapu, w którym uczestniczyli uczniowie z województwa dolnośląskiego, należało przedstawić swoją interpretację fragmentu utworu literackiego oraz odpowiedzieć na pytania komisji, dotyczące tego fragmentu dzieła literackiego i jego autora. Uczestnicy musieli także przedstawić wybraną przez siebie postać historyczną.

 

Jakub Kujawa godnie reprezentował naszą szkołę, wykazał się dużą wiedzą i znajomością języka angielskiego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda mu się zająć jedno z czołowych miejsc. Podczas tegorocznej edycji konkursu znalazł się w ścisłej czołówce. Będziemy trzymać za niego kciuki w przyszłym roku szkolnym.

E. Marmajewska-Basińska

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .