II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

XI edycja Dnia Przedsiębiorczości

Fund Mlodz PrzedW poniedziałek 31 marca 2014 uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy brali udział w XI edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który ma sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. A oto kilka wybranych wypowiedzi naszych uczniów o Dniu Przedsiębiorczości:

 

"Jestem uczennicą klasy drugiej i miałam szczęście uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości. Stawiła się na nie cała moja klasa. Każdy miał możliwość wybrania miejsca, w którym spędzi ten wyjątkowy dzień. Wybieraliśmy zawody, które chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Pojawiło się kilku lekarzy, psychologów, farmaceutów, inżynierów, architektów a nawet dziennikarzy. Byliśmy miło witani w zakładach pracy i dowiedzieliśmy się więcej niż się spodziewaliśmy. Poznaliśmy wady i zalety zawodów naszych marzeń. Każdy uczeń powinien wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości. Jest to niesamowite przeżycie, które nie raz otwiera oczy i pozwala dojrzeć nowe perspektywy. Każdemu polecam przeżycie takiej przygody".

Agnieszka

"Zajmowałam się zabawą z dziećmi, usypianiem, czytaniem bajek i ogólną pomocą dzieciom i Przedszkolance. ... Zrozumiałam jak wiele energii wymaga ta praca."

Karolina


"W ramach Dnia Przedsiębiorczości byłam w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.... Udział w praktyce przybliżył mi przebieg pracy w wybranym miejscu i upewnił mnie w zawodzie, jaki wybrałam."

Anna

"W trakcie praktyki pomagałem w Biurze Promocji Miasta mieszczącym się w Urzędzie Miasta Oleśnicy. ... Stwierdziłem, że praca w urzędzie - początkowo nudna i monotonna - może być naprawdę ciekawym doświadczeniem. Dzień Przedsiębiorczości spełnił moje oczekiwania w 100 %. Miałem zamiar poznać Urząd Miasta "od kuchni" i to marzenie się spełniło."

Mateusz

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Pracodawcom zaangażowanym w "Dzień Przedsiębiorczości" za umożliwienie uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy odbycia praktyk. Swoją postawą wspomagacie Państwo szkołę w motywowaniu uczniów do większego zainteresowania się nauką i samokształceniem.

 

To bardzo ważne, abyśmy - my dorośli - chcieli się podzielić swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Tylko w ten sposób uczniowie mogą już teraz poznać specyfikę swojego wymarzonego zawodu i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o nim z rzeczywistością. Jednocześnie zachęcamy Państwa do udziału w kolejnej edycji programu „Dzień przedsiębiorczości".

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
Izabela Kuśmierek
Szkolny koordynator „Dnia przedsiębiorczości"

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .