II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

IMG 4024Dnia 23 kwietnia 2014 roku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby zobaczyć Planetarium oraz obejrzeć wystawy.

Wyruszyliśmy z Oleśnicy o godzinie 5.00 rano, a do Warszawy dojechaliśmy około godziny 10.00. Do seansu w Planetarium mieliśmy jeszcze dużo czasu, więc odpoczęliśmy nad Wisłą po podróży, podziwiając przy olazji Most Świętokrzyski oraz Stadion Narodowy, a także obejrzeliśmy Park Odkrywców przy CNK. W południe weszliśmy do sali Planetarium i usiedliśmy wygodnie w fotelach, spoglądając na sufit będący wnętrzem kopuły. Po zgaszeniu świateł naszym oczom ukazało się rozgwieżdżone niebo wyświetlane na sklepieniu. Oprócz lekcji astronomii i fizyki odbyliśmy niezwykłą podróż „statkiem kosmiczny" na Saturna. Przeżyliśmy wirtualne starcie z asteroidą, którą udało nam się „rozsadzić" na tysiące kawałków, a potem obserwować ich lot na Ziemię. |  camera

 

Oglądaliśmy wystawy, na których czekało nas wiele niespodzianek, nie tylko z dziedziny fizyki. Ekspozycje dotyczyły m.in. takich tematów jak człowiek i środowisko, światło, ruch a nawet psychologia. Mogliśmy prowadzić samodzielnie małe śledztwo w sprawie przestępstwa oraz sprawdzić własną sprawność fizyczną. Robiliśmy także doświadczenia i symulacje na różnych przyrządach . Mieliśmy możliwość stworzenia olbrzymiej bańki mydlanej oraz odbyliśmy spacer w kole. Widzieliśmy nawet mówiącego i poruszającego się robota.

Do Oleśnicy wróciliśmy około godziny 23.00. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik bardzo się nam podobała. Mieliśmy okazję podziwiać wiele interesujących przedmiotów i dowiedzieć się nowych rzeczy. Wycieczka była bardzo pouczająca i mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś powtórzyć podobną przygodę!

Magdalena Janiszyn, kl Id

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .