II LO ubiega się o dofinansowanie kolejnego projektu europejskiego

erasmusW lipcu bieżącego roku zakończył się trwający 2 lata ekologiczny projekt partnerski w ramach unijnego programu Comenius - Uczenie się przez całe życie. W tym czasie ponad 40 uczniów i 14 nauczycieli II LO w Oleśnicy odwiedziło Finlandię i Francję oraz wzięło udział w polskiej części projektu, którego głównym celem były działania związane z poznaniem różnych form i sposobów ochrony zasobów wodnych i współistniejących ekosystemów, będących w dobrym stanie ekologicznym, a także poprawienie jakości wód na terenach zniszczonych działalnością człowieka.

Projekt został w całości sfinansowany ze środków unijnych. Kwota ponad 80 tysięcy złotych, którą otrzymała szkoła, pozwoliła na zrealizowanie podróży zagranicznych, pozyskanie nowoczesnych pomocy naukowych oraz realizację licznych przedsięwzięć projektowych, które szczegółowo przedstawione zostały na stronie projektu oraz w ramach szkolnej strony internetowej.

Skuteczna i owocna współpraca skłoniła nauczycieli II LO do kontynuowania współpracy ze szkołami w Finlandii, Francji i dodatkowo Holandii w ramach nowego unijnego programu Erasmus+. W listopadzie bieżącego roku nauczyciele Dwójki udają się do Francji, aby w ramach wizyty przygotowawczej opracować program oraz przygotować aplikację, która pozwoli na realizację kolejnego projektu w roku 2015.

Maciej Swędzioł