Spotkanie ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

dream jobW dniu 17 października 2014 roku mieliśmy przyjemność spotkać się ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz obejrzeć prezentację dotyczącą przyszłości dzisiejszej młodzieży.

Według zaproszonych gości, Wrocław jest miastem, gdzie będzie można połączyć naukę z pasją i nowoczesnością. Młodzież dowiedziała się jak napisać poprawne, kreatywne CV, które z informacji należy w nim umieścić, aby przyszły pracodawca pomógł właśnie nam budować swoją przyszłość na miarę naszych marzeń. Studentki przedstawiły ofertę szkoły, możliwości otrzymania stypendium oraz zapoznały młodzież z programem VIS (Very Important Student), który umożliwi uczniom z najwyższym wynikiem maturalnym na studiowanie przez okres 1 roku, które w 100% będzie finansowane przez szkołę. Ciekawą propozycją były też platformy Rosetta Stone- umożliwiająca samodzielną naukę innych języków obcych (np. hiszpańskiego) oraz Moodle – dzięki której można samodzielnie przygotowywać się do testów i znaleźć potrzebne materiały z zajęć.

Należy też podkreślić, iż każdy w ramach projektu – Twoja Droga do Kariery – może rozwiązac krótki test i sprawdzić, który kierunek studiować w związku ze swoimi predyspozycjami. (www.kierunekrozwoju.pl)

Pragnę podziękować pani pedagog Marcie Wójcik za zaproszenie studentów SWSB z Wrocławia do naszej szkoły oraz umożliwienie mojej młodzieży wzięcia udziału w zajęciach – Twoja Droga do Kariery.

wychowawca klasy 3b:
E. Marmajewska-Basińska