II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Koszykarki i koszykarze z Dwójki najlepsi w powiecie

MistrzPowKoszJak co roku w sali gimnastycznej naszej szkoły w dniach 07 i 13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców i dziewcząt. Pierwsi rywalizację rozpoczęli panowie. Na turnieju poza naszymi zawodnikami stawiły się zespoły z ZSP Oleśnica, ZSP Twardogóra i ZSP Syców. W drodze losowania wyłoniono pary półfinałowe. II LO – ZSP Twardogóra i ZSP Syców – ZSP Oleśnica.

Pierwszy mecz naszej drużyny zakończył się zwycięstwem 29 : 8 dla zawodników II LO. Teraz czekaliśmy na wynik drugiego półfinału, w którym spotkały się drużyny ZSP Oleśnica – ZSP Syców i tym razem górą była drużyna z Oleśnicy ogrywając Sycowian 29 : 5. Najpierw odbył się mecz o trzecie miejsce. Górą byli zawodnicy z Twardogóry, ogrywając zespół z Sycowa 20 : 11 i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca. Mecz finałowy zadecydował, która oleśnicka drużyna będzie mistrzem naszego powiatu i będzie reprezentować powiat w kolejnym etapie rozgrywek. Po ostatniej syrenie to nasi zawodnicy cieszyli się ze zwycięstwa pokonując zawodników z ZSP 29 : 13. |  camera

 

Osiem dni później 13 listopada do rywalizacji przystąpiły nasze panie. Na turniej stawiły się drużyny ZSP Oleśnica, ZSP Syców oraz gospodynie II LO. Drużyny rozegrały spotkania systemem każdy z każdym. Nasze panie idąc w ślady swoich kolegów wygrały oba swoje spotkania. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem nad drużyną z Sycowa 30 : 10 a w meczu decydującym o pierwszym miejscu w Powiecie zwyciężyliśmy po bardzo ciężkim meczu zespół z ZSP w Oleśnicy 12 : 7.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Składy zwycięskich drużyn:

Panowie: K. Kruszyński, R. Pieprzyk, M. Frysztak, K. Pastuła, M. Stanisławczyk, W. Mazur, M. Mika, D. Skrzypczyk, D. Kmieć, M. Przybyłowski, M. Bruno Lippi, Ł. Rosiak, P. Przybyłowski.

Panie: P. Andrejczuk, N. Polak, A. Warszawska, P. Idziorek, K. Paszkowska, D. Cieśla, S. Zawiślak, N. Kasprzak, N. Sikora, K. Stawicka, A. Cieślik, W. Bęben, Bazylczyk, Pawlik.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .