Warsztaty psychologiczne w ramach współpracy z SWPS z Wrocławia

100 7206 100 7220 100 7227 100 7232

W dniu 21.11.2014 roku, w ramach porozumienia zawartego między Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu a II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, odbyły się warsztaty psychologiczne dla uczniów poświęcone ważnym dla młodzieży, stojącej przed wyborem dalszej drogi kształcenia tematom: Asertywnie o talentach – podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób odkryć i obronić swoje mocne strony, uzyskali odpowiedź na pytanie „co to jest asertywność?" oraz jak zbudować przyszłość opartą na swoich talentach i silnych stronach. |  camera

Kolejny warsztat poświęcony był Zasadom autoprezentacji – młodzież dowiedziała się jak przygotować się do wszelkich wystąpień publicznych, czy rozmów rekrutacyjnych, zapoznała się z metodami radzenia sobie ze stresem, technikami oratorskimi oraz jak zrobić jak najlepsze wrażenie na egzaminatorze czy nowo poznanych osobach. Dodatkowym ważnym aspektem warsztatów była tematyka efektywnego uczenia się, czyli jak wykorzystać czas przeznaczony na naukę, jak wykonać mapy myśli, czy korzystać z podstawowych mnemotechnik.

Następne zajęcia poświęcone były Efektywnemu zarządzaniu czasem – dzięki zajęciom młodzież miała okazję dowiedzieć się jak lepiej planować swój czas, jak pozbyć się nawyku odświeżania facebooka oraz jak zdążyć z nauką do matury. Tak zakończył się Dzień z psychologią w II LO. Dzień ten to dopiero początek współpracy w ramach zawartego porozumienia. Ponadto uczniowie będą mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach, wykładach i konsultacjach z wykładowcami SWPS, konferencjach, drzwiach otwartych, dniach z kierunkiem i zajęciach akademickich jak również w organizacji wydarzeń na Uczelni otrzymując certyfikat poświadczający ich wkład.