II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+

NOWY PROJEKT EUROPEJSKI - ERASMUS+ |      więcej o projektach: strona + galerie:  camcorder    camera

Laval ErasmusPlus1W dniach od 16 do 19 listopada 2014 roku miał miejsce wyjazd do Francji, do Laval School of Agriculture, położonej w pięknym rejonie rzeki Mayenne. W tym roku szkolnym będziemy ubiegać się o przyznanie przez Agencję Narodową dofinansowania umożliwiającego przystąpienie do projektu Erasmus+. Tematem projektu będzie „Water and sustainable development" (Woda i jej zrównoważony rozwój).

Do projektu przystąpią szkoły średnie z Francji, Finlandii, Holandii oraz nasza szkoła- II Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Przedstawiciele szkół spotkali się już w szkole w Laval, na wizycie przygotowawczej, zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną szkołę we Francji.

 

W poniedziałek miało miejsce spotkanie z dyrektorem szkoły w Laval panem Patrick Delage. Każdy z uczestników spotkania przedstawił swoją szkołę, system edukacyjny obowiązujący w naszych państwach. Przedstawiciel szkoły z Holandii omówił wytyczne zgodne z decyzjami Unii Europejskiej dotyczące kształcenia zawodowego, praktyk uczniowskich oraz zdobywania kwalifikacji zawodowych w różnych krajach europejskich zgodnych z EQF oraz ECVET.
We wtorek tematem naszego spotkania było omówienie planów dotyczących odbudowy terenu wzdłuż rzeki Vicoin we Francji oraz omówienie szczegółów projektu Erasmus KA2. Wymiana naszych doświadczeń kontynuowana będzie w przyszłości w ramach wspólnego projektu Erasmus plus.

opracowanie: Eleonora Marmajewska-Basińska

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .