II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Maraton pisania listów z Amnesty International

amnesty internationalW najbliższy piątek odbędzie się w naszej szkole akcja pisania listów z Amnesty International, organizacji walczącej o prawa człowieka na świecie. Maraton odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W naszej szkole będzie to 12 grudnia w godzinach od 16.00 do 20.00.

Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Dzięki akcji co roku udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji kilkunastu osób, których prawa zostały złamane.

 

Dlatego też zapraszamy Was do przyjścia do szkoły i przyłączenia się do pisania listów. Listy piszemy ręcznie w języku angielskim (organizatorzy zapewniają pomoc) i podpisujemy się własnym nazwiskiem. W czasie akcji zbieramy także pieniądze na znaczki pocztowe potrzebne do wysłania listów do trzech krajów: Arabii Saudyjskiej, Nigerii i Wenezueli. Z tych krajów pochodzą bowiem bohaterowie, w sprawie których piszemy nasze listy.

Samorząd Uczniowski II LO

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .