Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

DSC0321519 listopada uczniowie klasy 3c – klasy „medycznej" (z rozszerzonym programem biologii, chemii i języka angielskiego) uczestniczyli w Instytucie Chemii UWr w zajęciach laboratoryjnych uwzględniających tematykę eksperymentalną, czyli planowanie i projektowanie doświadczeń. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, ćwiczyli poprawne zapisywanie obserwacji, wniosków i równań reakcji chemicznych, tym razem z udziałem jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów – zgodnie z wymogami egzaminu maturalnego. Wszystkim uczniom towarzyszyła kluczowa myśl: projektuj, eksperymentuj i wyciągaj wnioski.

Zajęcia te odbywają się w ramach trwającej już kilka lat współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim. |  camera