II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Miśnia i Drezno 2014

DSC 4014Wycieczka na drezdeński jarmark bożonarodzeniowy weszła już na trwałe do kalendarza wydarzeń w naszym liceum. 5 grudnia o godz. 5.00 36 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Jureczko, p. Marceliny Szymańskiej, p. Małgorzaty Wojtczak i organizatorki wyjazdu p. Agnieszki Komsty-Fili wyruszyła do Miśni i Drezna.

Naszym celem była Manufaktura Porcelany w Miśni. Obejrzeliśmy tu pokaz ręcznego wykonywania wyrobów porcelanowych, przepiękną kolekcję tych wyrobów, po czym wybraliśmy się do centrum starego Miasta w Miśni, gdzie mogliśmy obejrzeć lokalny jarmark bożonarodzeniowy. Mieliśmy tu także czas na małe zakupy w supermarkecie. |  camera     » Miśnia i Drezno 2013

 

Po niespełna godzinie jazdy autokarem dotarliśmy do Drezna. Po mieście oprowadziła nas pani przewodnik Julitta Czechowicz. Zwiedziliśmy z nią najważniejsze atrakcje starego miasta. Po prawie dwugodzinnym spacerze dotarliśmy do Striezelmarktu, jarmarku, który w tym roku odbył się w Dreźnie po raz 580-ty.

Tu podziwialiśmy liczne stragany z ozdobami świątecznymi z pobliskich Gór Rudaw, mogliśmy degustować lokalne przysmakami i zakupić pamiątkowe drobiazgi. Wszystkim udzielił się świąteczny nastój panujący na jarmarku i w takich nastrojach bezpiecznie wróciliśmy do Oleśnicy.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .