II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Sukces Dwójki w projekcie "Młodzi w grze"

mlodzi w grzeOd października do grudnia 2014 grupa 10 uczniów z naszej szkoły brała udział w projekcie pod hasłem „Młodzi w grze", organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy i wrocławskie Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej (TEO). Koordynatorem warsztatów z ramienia II LO była p . Małgorzata Wojtczak. Głównym założeniem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji obywatelskich oraz przygotowanie młodych ludzi do pełnienia roli liderów lokalnych społeczności.

Realizacja projektu przebiegała w kilku etapach i polegała na uczestnictwie w warsztatach oraz spotkaniach konsultacyjno – doradczych prowadzonych przez trenerów TEO, przygotowujących liderów społecznych. Jednym z etapów było również napisanie scenariusza gry miejskiej, w której , biorący w projekcie uczniowie, mogli w praktyce sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności. |  camera

 

Zwieńczeniem pracy uczniów było i przeprowadzenie wyżej wspomnianej gry miejskiej, dla społeczności szkolnej I i II LO. Gra odbyła się 21.11.2014 pod nazwą „Od zera do milionera". Uczestnicy musieli sprawdzić swoje siły w prowadzeniu negocjacji, pomysłowości czy umiejętności prowadzenia rozmowy sondzie ulicznej. Najlepsza grupa po ukończeniu zabawy stawała się milionerami. Obserwatorami gry byli pracownicy wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego i przedstawiciele Towarzystwa Edukacji Obywatelskiej. Mieli oni za zadanie wybrać najlepszą grę spośród trzech z regionu. Dwa oleśnickie licea - tym razem jako jedno ciało- współzawodniczyły z LO w Wołczynie oraz z LO w Oławie.

10 grudnia na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się spotkanie podsumowujące projekt i okazało się , ze komisja konkursowa przyznała główną nagrodę w kategorii najlepszej obywatelskiej gry miejskiej właśnie nam. Dodatkowo tytuł najlepszego lidera otrzymały nasze koleżanki Sandra Gwiazda i Katarzyna Smolarek. Otrzymaliśmy także wyróżnienie za pomysł na najlepszą stację, którą byłą giełdy.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego sukcesu zarówno ze względu na siebie samych jak i ze względu na szkole , która tak godnie zaprezentowaliśmy. Chętnie weźmiemy udział w podobnych projektach w przyszłości .

uczestniczki: Klaudia Kozar, Natalia Osadczuk

W grze z naszego Liceum brali udział następujący uczniowie: z klasy 1b- Natalia Osadczuk, Weronika Kirzyc, Mateusz Maliga, Kacper Bartusiak, Bartosz Koszykowski, Bartłomiej Śliwiński i Klaudia Kozar oraz z klasy 3c- Katarzyna Smolarczyk, Sandra Gwiazda i Kryspina Gmyrek.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .