II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Nasze dziewczyny mistrzyniami Powiatu w halowej piłce nożnej

Licealiada halowka09 grudnia w sali gimnastycznej GOK w Twardogórze odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Reprezentantki II LO broniły (i obroniły) tytułu sprzed roku, kiedy to cały sezon zakończyły na drugim miejscu w Finale Strefy Wrocławskiej.

Losowanie nie było szczęśliwe dla naszej drużyny. W grupie trafiliśmy na silny zespół ZSP Oleśnica i bardzo wzmocniony zawodniczkami z Bierutowa zespół I LO z Oleśnicy. Pierwszy mecz zagraliśmy z zespołem ZSP i dzięki trafieniu Kariny Stanisławskiej oraz dobrej postawie w obronie dowieźliśmy ten wynik do końca. Drugi mecz w naszej grupie zakończył się zwycięstwem I LO i kolejny mecz miał zadecydować która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.

Spotkanie toczyło się pod znakiem twardej gry, żadna z drużyn nie chciała stracić bramki. Jedna szczęście w tym pojedynku było po stronie jedynki. Strzał zawodniczki z I LO zablokowała Karina Stanisławska a piłka przelobowała naszą bramkarkę. 1 : 0 dla Jedynki. W półfinale wychodząc z drugiego miejsca spotkaliśmy się z drużyną ZSP Syców. Dziewczyny podrażnione porażką w grupie przejęły kontrolę w tym spotkaniu i po strzałach Kariny Stanisławskiej oraz Joanny Gabor. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2 : 0.

W finale czekało nas spotkanie z sensacją tych rozgrywek, drużyną LO Syców, którego reprezentantki pokonały w karnych I LO z Oleśnicy. Cały mecz odbywał się pod kontrolą drożyny z Dwójki. Jednak zabrakło tylko jednego – bramki. Ten brak skuteczności doprowadził do rzutów karnych. Pierwsza strzelała Karina Głuch, strzał wykonany po profesorsku i jest 1:0 dla naszych. Strzela przeciwnik, a Patrycja Idziorek broni. Jest dobrze. Drugi karny wykonywała Patrycja Andrejczuk, precyzyjnie uderzyła na lewy słupek ale jej strzał instynktownie broni zawodniczka z Sycowa. Drugi strzał rywalek i jest remis. Do trzeciej serii podchodzi Joanna Gabor i jak to mówią strąca pajęczynę z okienka bramki. I znów nerwy i znów Patrycja Idziorek przypomina sobie kim jest jej Tato. Idąc w jego ślady broni jak rasowy golkiper drugiego karnego i to nasza drużyna zostaje po raz kolejny mistrzem powiatu i wraz z drużyną LO Syców będzie reprezentować nasz powiat w Finale Strefy Wrocławskiej.

Drużyna wystąpił w składzie K. Głuch, K. Stanisławska, J. Gabor, M. Strójwąs, N. Perlik, N. Kasprzak, P. Andrejczuk, O. Paluch, N. Polak, K. Paszkowska, P. Idziorek, D. Fikus. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .