Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Chemii oraz Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

DSC03228Klasa 2c w ramach lekcji chemii uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem wzięliśmy na warsztat chemię nieorganiczną, a w szczególności otrzymywanie i badanie właściwości chemicznych tlenków, kwasów i wodorotlenków.

Zajęcia laboratoryjne z chemii nie były jedynym punktem naszego wyjazdu na uczelnię wyższą. Po ich zakończeniu udaliśmy się do budynku Wydziału Biotechnologii UWr, gdzie uczestniczyliśmy w interesującym wykładzie na temat terapii genowej i komórkowej. Zajęcia te poprowadził specjalnie dla nas dr Zdzisław Wróblewski. |  camera

Najpierw w prosty, komiksowy sposób wyjaśnił nam proces tworzenia się komórek nowotworowych i ich niszczenia przez układ immunologiczny, który porównał do działania oficera, wykonawcy rozkazu oficera i ,,killera". Następnym elementem wykładu było zapoznanie nas z najświeższymi badaniami i różnymi metodami wykorzystywanym w terapii genowej. Wyjazd niewątpliwie można uznać za udany. To satysfakcjonujące uzupełnienie tego, co poznajemy w teorii.