II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Spotkanie z Mistrzem Polski w Kulturystyce, absolwentem naszej szkoły

spotkanie z mistrzemGrudzień był w naszej szkole miesiącem szczególnym. W tym czasie równolegle z pracą dydaktyczną odbywały się zajęcia i warsztaty z różnych dziedzin, konkursy, akcje charytatywne oraz różne spotkania. Jednym z takich wydarzeń była wizyta absolwenta naszej szkoły, Mistrza Polski juniorów i złotego medalisty w kulturystyce klasycznej Artura Gałęzowskiego.

Jego obecność była związana z realizowanym na kole biologicznym tematem mięśniowego układu szkieletowego. Zaproszony gość zaprezentował m.in. film z Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu, przybliżając również kulisy tak dużej imprezy. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze, świetnie uwidocznione mięśnie szkieletowe prezentowane przez kulturystów w różnych układach. Mogli również porównać te elementy budowy różnych uczestników, na które zwracają uwagę sędziowie.

 

Mistrz Polski opowiadał także o przygotowaniach do takiej imprezy, ilości godzin spędzonych na siłowni oraz specjalnej diecie. Zwrócił uwagę, że aby osiągnąć sukces w sporcie potrzeba wielu godzin ciężkiej i monotonnej pracy oraz wielu wyrzeczeń. On musi to jeszcze pogodzić z zajęciami na uczelni – Artur jest studentem III roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ale tytuł Mistrza Polski jest tego wart.

 

 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus1 ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne    .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .